Hlavní obsah

Pardew kvůli rasismu fanoušků skončil na lavičce CSKA Sofie

1. 6. 2022 17:59

Bývalý trenér Newcastlu nebo Crystalu Palace Alan Pardew rezignoval na funkci kouče fotbalistů CSKA Sofia poté, co fanoušci bulharského klubu rasisticky uráželi vlastní hráče. Druhý tým bulharské ligy informoval o konci anglického trenéra na svém webu.

Foto: Sport.cz

Bývalý trenér fotbalistů Newcastlu či West Hamu Alan Pardew.

Článek

Pardew přišel do historicky nejúspěšnějšího bulharského klubu v listopadu 2020 jako sportovní ředitel, od dubna tohoto roku vedl tým jako hlavní kouč. V lize skončilo CSKA druhé za suverénním Ludogorcem Razgrad, ve finále poháru ale nestačilo na městského rivala Levski. V následujícím ligovém kole proti Botevu Plovdiv došlo k rasistickým urážkám ze strany fanoušků vůči hráčům tmavé pleti.

"Události před a po utkání proti Botevu jsou nepřijatelné nejen pro mě, ale i pro mého asistenta Alexe Dyera. Tahle malá skupina rasistických fanoušků kazí fotbal a já už nechci trénovat klub, ke kterému se hlásí. Byla čest působit v CSKA, ale můj čas se tady bohužel naplnil," uvedl Pardew v prohlášení.

Problémy kvůli rasismu v ochozech měla v nedávné době i bulharská reprezentace. Opakované prohřešky během kvalifikace na Euro 2020 vyvrcholily v utkání s Anglií, ve kterém fanoušci uráželi hráče soupeře, házeli na hřiště předměty a hajlovali. Bulharsko dostalo pokutu a následující utkání proti českému výběru muselo odehrát před prázdnými tribunami.

Reklama

Související témata: