Lyon - Paris St. Germain 2:4 Pařížané vyhráli šlágr a vystřídali Lille v čele francouzské ligy

Paříž

Fotbalisté Paris Saint Germain zvítězili ve šlágru 30. kola francouzské ligy v Lyonu 4:2 a vystřídali v čele tabulky Lille, které doma překvapivě podlehlo Nimes 1:2. Pařížané i Lille mají shodně 63 bodů, Lyon je o tři body zpět.

Ángel di María (vpravo) a Kylian Mbappé z PSG se radují po gólu.

Čtvrtfinalista Ligy mistrů PSG šel do vedení v 15. minutě po Mbappého gólu. O 17 minut později na něj navázal Danilo. Po přestávce mezi 47. a 52. minutou skórovali Di María a znovu Mbappé. Za Olympique zkorigovali stav Slimaní a Cornet. Závěrečných 20 minut odehrál za Pařížany Neymar, který po vyléčení zranění nastoupil poprvé od 10. února.

Nimes se dostalo do vedení ve 12. minutě díky Konému. Za osm minut srovnal Xeka, ale v závěru úvodního dějství rozhodl Ripart. Nimes se posunulo na 18. pozici, která znamená účast v baráži. Lille prohrálo v Ligue 1 po 11 zápasech, body ale ztratilo ve třech z posledních čtyř duelů.

Francouzská fotbalová liga - 30. kolo:
Štrasburk - Lens 1:2 (20. Bellegarde - 5. Haidara, 40. Fofana)
Dijon - Remeš 0:1 (50. Dia)
Brest - Angers 0:0
Montpellier - Bordeaux 3:1 (35. Sambia, 58. Laborde, 69. Mavididi - 28. Hwang)
Nantes - Lorient 1:1 (2. Kolo - 87. Lauriente)
Lille - Nimes 1:2 (20. Xeka - 12. Koné, 45. Ripart)
Lyon - Paris St. Germain 2:4 (62. Slimaní, 81. Cornet - 15. a 52. Mbappé, 32. Danilo, 47. Di María).