PSG i přes dlouhé oslabení zvítězil v Le Havru a ligu vede o čtyři body

Fotbalisté PSG zvítězili ve francouzské lize na hřišti Le Havru 2:0, i když hráli od 10. minuty po vyloučení brankáře Gianluigiho Donnarummy v oslabení. V čele tabulky mají díky sobotní porážce Nice s Nantes (0:1) náskok čtyř bodů.

Hvězda Paris St Germain Kylian Mbappé se raduje z gólu proti Le Havru

Donnarumma v 10. minutě při výběhu mimo vápno ve snaze odkopnout vysoký míč trefil do hlavy Casimira a dostal červenou kartu. Jeho místo v brance zaujal Tenas. Pařížané se však oslabením nenechali rozhodit a ve 23. minutě šli do vedení. Svou 15. branku v soutěži dal Mbappé a suverénně kraluje tabulce střelců. Druhý Adams z Montpellieru má na kontě sedm přesných zásahů.

Ve druhém poločase bylo lepším týmem domácí Le Havre, ale Tenas několika skvělými zákroky hosty podržel. Letní posila z Barcelony si připsala sedm úspěšných zákroků, což se střídajícímu brankáři v Ligue 1 naposledy podařilo v prosinci 2016. Minutu před koncem přidal druhý gól PSG Vitinha a zpečetil výhru úřadujících mistrů.

Monako po dvou zápasech bez výhry zabralo proti Montpellieru a zvítězilo 2:0. V tabulce se přiblížilo druhému Nice na rozdíl dvou bodů. V 92. minutě zpečetil výhru střídající Ben Yedder, který se stal prvním hráčem ve francouzské lize od roku 1996, jenž vstřelil 100 gólů na domácím hřišti. Naposledy se to povedlo Jeanu-Pierru Papinovi, někdejší hvězdě Marseille a Bordeaux.

Fotbalisté Marseille po čtyřech ligových zápasech bez výhry porazili doma Rennes 2:0. Třetí tým uplynulého ročníku Ligue 1 se v této sezoně trápí a po 14 kolech mu patří devátá příčka. Pro trenéra Gattusa, jenž převzal tým na konci září, šlo o teprve druhé ligové vítězství.