Hlavní obsah

Ruská fotbalová liga zvýšila navzdory sankcím limit zahraničních hráčů

26. 5. 2022 10:05

Ruské fotbalové kluby budou moct od příští sezony zapsat na ligovou soupisku až 13 zahraničních hráčů. Dosud bylo povoleno pouze osm cizinců. V platnosti zůstává limit osmi cizinců v utkání, každý tým tak musí mít na hřišti minimálně tři domácí fotbalisty.

Ilutrační foto.

Článek

Vedení soutěže zavedlo nové pravidlo v době, kdy někteří zahraniční hráči naopak kvůli ruské vojenské agresi na Ukrajině a s tím souvisejícím sankcím ruskou ligu opouštějí. FIFA po vypuknutí konfliktu v únoru zavedla i dočasné přestupové okno, během kterého mohou hráči i trenéři přerušit v Rusku své smlouvy a odejít do jiné ligy.

Ruské kluby byly v rámci sankcí vyloučeny z evropských pohárů a nesmějí startovat ani v příštím ročníku soutěží UEFA. Mužská reprezentace přišla o možnost probojovat se z baráže na mistrovství světa v Kataru, ženy budou chybět na červencovém mistrovství Evropy v Anglii.

Vedle vyloučení z evropských pohárů mají sankce i další dopady na samotné kluby. Spartak Moskva v pondělí kvůli finančním problémům rozpustil rezervní tým a po 17 letech s ním ukončila smlouvu společnost Nike. Spartaku patří reprezentační záložník Alex Král, jenž tuto sezon hostoval v londýnském West Hamu. V Lokomotivu Moskva hraje útočník Jan Kuchta.

Reklama

Sdílejte článek