Šílenství v závěru. VAR selhal, rozhodčí sáhl po nouzovém řešení

Rozhodčí vzbudil rozruch. V divokém závěru zápasu portugalské ligy FC Porto–FC Arouca (1:1) kromě jiného při poruše systému VAR nakonec kolegům u videa jen telefonoval a konzultoval spornou situaci, po níž odvolal penaltu pro domácího favorita. Vyvolalo to bouři nevole, a to zápas ani zdaleka ještě nekončil…

Galeno z Porta poté, co neproměnil penaltu v utkání s FC Arouca.

Závěr tohoto utkání byl opravdu zvláštní. Nejen kvůli času. Vyrovnávací branka Porta padla v 19. minutě nastavení, ale k vidění byly obrázky jindy nevídané.

V 90. minutě se Porto dočkalo penalty. Alespoň to tak vypadalo. Jenže VAR zasáhl. Sudí Miguel Nogueira byl přivolán k monitoru u postranní čáry, leč kvůli technickým problémům na něm podle všeho nic neviděl. Došlo k prodlevě. Ke komunikaci s kolegy z VAR nakonec použil mobilní telefon a pokutový kop byl odvolán.

Domácí hráči i fanoušci bouřili. Drama ovšem nekončilo. V 15. minutě nastavení došlo v pokutovém území k další dramatické scéně - penalta pro Porto! Tentokrát už opravdu. Ale domácí Galeno ji neproměnil. Až o pár desítek sekund později Porto přece jen vyrovnalo.

V 19. minutě nastavení zajistil vykoupení pro svůj tým Evanilson. Srovnal na 1:1, přesto domácí protestovali kvůli kontroverzím rozhodčích.

Porto po zápase dokonce vydalo prohlášení, ve kterém požadovalo, aby byl výsledek zápasu anulován a hrálo se znovu.