Svěrkoš hrál poprvé v dresu Herthy

Fotbalisté Bayernu Mnichov neztratili body ani v devátém domácím utkání v sezóně a udrželi si v čele tabulky bundesligy osmibodový náskok. Úřadující mistři zvítězili v sobotu 1:0 nad Leverkusenem díky trefě Michaela Ballacka z prvního poločasu.

Druhé místo si udržely Brémy, ačkoli již po dvanácti minutách prohrávaly doma 0:2 s Mohučí. Úvodní branku utkání vstřelil po 14 sekundách Zidan, jenž se na tři sekundy přiblížil k nejrychlejším gólům historie ligy v podání Giovaneho Elbera a Ulfa Kirstena. Hosté bez zraněného Petra Rumana však přišli o vedení ještě v prvním poločase a prohráli 2:4.

Debut v dresu Herthy Berlín po příchodu na hostování z Mönchengladbachu si dnes odbyl Václav Svěrkoš, jenž nastoupil v základní sestavě a hrál do 66. minuty. Utkání ve Frankfurtu skončilo remízou 1:1.

Německo - 19. kolo
Hamburk - Bielefeld 2:1 (51. Trochowski, 73. Barbarez - 26. Boakye), Brémy - Mohuč 4:2 (39. a 69. Valdez, 45.+3 Klasnič, 45.+ 4 Micoud - 1. Zidan, 12. Weiland), Kolín n/R - Stuttgart 0:0, Duisburg - Kaiserslautern 2:2 (40. Kurth, 62. Tararache z pen. - 79. a 82. Halfar), Schalke - Dortmund 0:0, Bayern Mnichov - Leverkusen 1:0 (36. Ballack), Frankfurt n/M - Hertha Berlín 1:1 (58. Jones - 21. Boateng).