Útočník Štajner byl u obou gólů Hannoveru

BERLÍN

Ve dvacátém kole německé fotbalové ligy zaváhali oba nejbližší pronásledovatelé Bayernu Mnichov, který si tak navzdory úterní remíze s Herthou udržel v čele tabulky náskok osmi bodů. Druhé Brémy dnes remizovaly bez branek ve Stuttgartu a Hamburk dokonce prohrál 1:2 v Hannoveru, který slavil první vítězství v novém roce.

Přispěl k tomu i český útočník Jiří Štajner, který přihrál na úvodní gól Polákovi Žurawovi a založil také brankovou akci ve druhém poločase, kterou zakončil nádhernou ranou z dvaceti metrů Íránec Hášemíján. Hannover tak bodoval naplno po čtyřech remízách za sebou a posunul se na osmé místo. Asistenci si připsal i další český aktér zápasu David Jarolím, po jehož centru snížil v závěru Bosňan Barbarez na 1:2.

Další špatnou zprávou pro trenéra Hamburku bylo zranění brazilského kanonýra Ailtona. Bývalý nejlepší střelec bundesligy, kterého klub získal v lednu na hostování z Besiktase Istanbul, si v 29. minutě zlomil čelist a čeká ho pauza.

Další reprezentant Jan Polák patřil k nejlepším hráčům Norimberku, který však podlehl 0:1 Frankfurtu a stále se nemůže zbavit starostí se záchranou.

Leverkusen deklasoval 4:0 Wolfsburg, na jehož lavičce musel spolknout hořkou pilulku bývalý kouč Bayeru Klaus Augenthaler.

Výsledky 20. kola:
Stuttgart - Brémy 0:0, Norimberk - Frankfurt 0:1 (43. Amanatidis), Leverkusen - Wolfsburg 4:0 (44. Berbatov, 55. Barnetta, 71. Schneider, 75. Madouni), Mönchengladbach - Schalke 0:0, Hannover - Hamburk 2:1 (47. Žuraw, 72. Hášemíján - 81. Barbarez).