V polské lize se poprvé trefil Frydrych, dvakrát skóroval Pekhart

Varšava/Praha

Fotbalista Michal Frydrych se gólově i asistencí prosadil ve druhém utkání za Wislu Krakov v polské lize, kam v létě přišel z pražské Slavie. Jeho branka dostala Wislu do vedení, na hřišti Mielce nakonec hosté zvítězili vysoko 6:0. Tomáš Pekhart dvěma góly zařídil výhru Legie Varšava 2:1 nad Lubinem.

Michal Frydrych se raduje z gólu v dresu Wisly Krakow.

V utkání hraném bez diváků Frydrych skóroval v 10. minutě, kdy si na zadní tyči naskočil na přímý volný kop z ostrého úhlu a z prvního doteku na malém vápně usměrnil míč za záda bezmocného domácího brankáře. Dvě minuty po přestávce pak dlouhý pas českého zadáka převzal Yaw Yeboah, obešel obránce a po třicetimetrovém sprintu zvýšil na 4:0.

Wisla i s Frydrychovým přispěním vyhrála poprvé v sezoně a se ziskem šesti bodů je v tabulce, ovlivněné nestejným počtem odehraných zápasů, na 11. místě.

Pekhart zařídil Legii vedení po půlhodině hry, kdy na hranici šestnáctky přesně vypálil z otočky. Soupeř srovnal o osm minut později z penalty. Pekhart rozhodl zápas krátce po poločase, kdy si naskočil na centr do vápna a hlavou zakončil do brankářova protipohybu. S šesti brankami je nejlepším střelcem ligy.