Hlavní obsah

VIDEO: Horor ve švýcarské lize! Za brutální faul hrozí fotbalistovi soudem

11. 11. 2014 15:33

Vedení klubu FC Curych je připraveno podat soudní žalobu za úmyslné ublížení na Sandra Wiesera. Fotbalista Aarau ve víkendovém duelu tamní nejvyšší soutěže brutálně fauloval hostujícího Gillese Yapiho a způsobil mu vážné zranění kolena.

Brutální faul ve švýcarské lize

 
Článek

Wieser si vyšlápl na protivníka, který již odehrál míč, v 19. minutě nedělního utkání a za svůj hrubý zákrok viděl okamžitě červenou kartu. Dvaatřicetiletý někdejší reprezentant Pobřeží slonoviny opustil hřiště na nosítkách a čeká ho dlouhodobá nucená pauza. Diagnóza?  Podle serveru deníku Blick má Yapi vážně poškozenou chrupavku, vnitřní a vnější zkřížené vazy a utržený meniskus.

„V koleně je zdevastováno téměř vše, co být poničeno mohlo," zlobil se šéf curyšského klubu Ancillo Canepa, jenž je odhodlán podat na agresora žalobu k soudu. Případem se bude rovněž zabývat tamní disciplinární komise.

Wieser se později Yapimu, s nímž kdysi hrával za FC Basilej, omluvil. „Strašně lituji toho, co se stalo. Nebyl to z mé strany v žádném případě úmysl. Mám se zraněními spoustu vlastních zkušeností a nikomu jinému bych je nepřál," napsal člen národního týmu Lichtenštejnska na svém facebookovém profilu.

Účastník Evropské ligy FC Curych nedělní duel v Aarau vyhrál 1:0 a v tabulce tamní nejvyšší soutěže mu patří druhé místo s dvoubodovou ztrátou na mistrovskou Basilej, jejíž dres oblékají i čeští legionáři Tomáš Vaclík a Marek Suchý.

Reklama

Související témata: