Brazilský fotbalista Dani Alves bude ve Španělsku souzen kvůli případu sexuálního napadení ženy na konci minulého roku v nočním klubu. Barcelonský soud dnes oznámil, že je dostatek důkazů k tomu, aby byl zahájen proces. Termín jeho začátku oznámen nebyl.

Brazilský fotbalista Dani Alves.

Čtyřicetiletý Alves je ve vazbě od ledna, kdy byl zatčen kvůli podezření z napadení ženy, k němuž údajně došlo 30. prosince v barcelonském klubu. V srpnu ho formálně obžaloval vyšetřující soudce.

Bývalý obránce Barcelony, Paris Saint-Germain a brazilské reprezentace vinu popírá a tvrdí, že k sexu došlo s ženiným souhlasem. Hrozí mu až 15 let vězení.

Alves během kariéry získal 42 trofejí, mimo jiné vyhrál s Barcelonou třikrát Ligu mistrů a šestkrát španělskou ligu. Za Brazílii odehrál 126 utkání, dvakrát slavil vítězství na Copě América a získal i olympijské zlato. Loni na podzim v Kataru startoval potřetí na mistrovství světa.