Guinea a Tunisko postoupily do čtvrtfinále mistrovství Afriky

KÁHIRA

Dva góly Pascala Feindouna zajistily fotbalistům Guineje druhé vítězství na mistrovství Afriky v Egyptě a postup do čtvrtfinále. Díky proměněné penaltě útočníka St. Etienne a jeho gólu v nastaveném čase druhé půle dnes Guinea zvítězila nad Zambií 2:1. Postoupili i obhájci titulu z Tuniska, svěřenci trenéra Rogera Lemerra porazili Jihoafrickou republiku 2:0.

Zambii dostal v 34. minutě do vedení kapitán Elija Tana, jenž se trefil hlavou po rohu, tým však stejně jako v úvodním zápasu s Tuniskem náskok neudržel. Feindouno v druhém poločase vyrovnal z pokutového kopu, nařízeného za faul zambijského gólmana, a na začátku druhé minuty nastavení se jeho střela odrazila od břevna těsně za brankovou čáru.

Tunisko v deštivém večerním duelu zdolalo Jihoafričany 2:0 a potvrdilo postup obou neporažených týmů, které se v pondělí střetnou o prvenství ve skupině. Už čtvrtý gól na turnaji vstřelil v týmu účastníků mistrovství světa brazilský rodák Francileudo dos Santos, po změně stran pojistil tuniskou výhru záložník Slim Bin Ašúr.