Katar zdolal na asijském šampionátu Palestinu, ve čtvrtfinále je i Jordánsko

Fotbalisté Kataru porazili 2:1 Palestinu a na domácím mistrovství Asie prošli do čtvrtfinále. V něm se obhájci titulu utkají s vítězem úterního osmifinále Uzbekistán - Thajsko. Poprvé od roku 2011 je mezi nejlepšími osmi týmy i Jordánsko, které zdolalo 3:2 Irák a narazí na Tádžikistán.

Fotbalisté Jordánska se radují z gólu proti Iráku

Katar zvítězil i ve čtvrtém utkání na šampionátu. Po nerozhodném úvodním dějství zařídil výběru pořadatelské země postup ve 49. minutě z penalty Afíf, jenž se na turnaji prosadil počtvrté.

Irák, za který nastoupil jako střídající hráč i záložník Slovácka Doski, po první půli prohrával a skóre otočil dvěma góly v 68. a 76. minutě. Druhou branku a svou celkově šestou na turnaji dal nejlepší střelec šampionátu Husajn, jenž byl ale vzápětí vyloučen a Jordánsko předvedlo v přesilovce ještě jeden obrat. V páté minutě nastavení vyrovnal Aráb a o dvě minuty později rozhodl Rašdán.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.