Hlavní obsah

Kotal považuje penaltu v derby za hraniční, duel se Spartou je pro něj speciální

2. 10. 2023 6:13

Po dvou výhrách od návratu na lavičku Votroků poprvé ochutnal, jaké to je netriumfovat. Trenér Hradce Králové Václav Kotal ve východočeském derby na půdě Pardubic dovedl svůj tým k remíze 1:1, litoval hlavně penalty, která dostala domácí do vedení. „Té je škoda, podle mě to bylo na hraně. Jinak si myslím, že jsme přece jen byli o něco málo lepší,“ mrzelo 70letého hradeckého patriota.

Foto: David Taneček, ČTK

Trenér Hradce Králové Václav Kotal.

Článek

Derby nakonec skončilo smírně. Zaslouženě?

Myslím, že jsme určitě viděli zajímavé utkání. Škoda toho pokutového kopu, jinak si myslím, že jsme přece jen byli o něco málo lepší. Ve druhém poločase kluci výborně rozehráli rohový kop, Láďa Krejčí to ale špatně trefil. To byla obrovská škoda. Nakonec ale samozřejmě bereme bod z cizího hřiště. Chtěl bych poděkovat divákům, vytvořili skvělou kulisu. Oba stadiony, jak v Pardubicích, tak v Hradci, se starají o atmosféru. To je pro fotbal jen dobře.

Jak jste vy osobně viděl ten penaltový zákrok Ondřeje Ševčíka na Kryštofa Daňka, který předcházel inkasované brance z pokutového kopu?

No, dojel ho tam. Podle mě to bylo na hraně, co jsem viděl na videu, nešel podrážkou do něj. Šlo spíše o setrvačnost. Ale když to rozhodčí odpískal, tak to faul byl.

Foto: Josef Vostárek, ČTK

Hradecký Daniel Horák v souboji s Markem Ichou.

A co situaci, která pokutovému kopu předcházela? Ševčík tam nejprve nepřesvědčivě odkopl a Jakub Klíma následně prakticky přihrál Daňkovi do šance, za to asi ani jednoho z aktérů příliš nepochválíte…

No jo, no. (smích) Stalo se.

Opět jste nastoupili se čtyřčlennou defenzivou, Štěpán Harazim byl posunut na post pravého záložníka a odvděčil se vyrovnávací brankou. Co vás vedlo k tomu, že jste ho v sestavě přesunuli výše?

Například i v minulém utkání s Jabloncem na té pozici zahrál velmi dobře. Tam jsme ho nasadili z toho důvodu, že soupeř měl na krajích rychlé, technické hráče, jako třeba Jovoviče. Svůj úkol v tom utkání splnil a teď nám to ještě potvrdil gólem. S jeho výkonem jsme tedy spokojeni.

Příští víkend vás čeká duel se Spartou, kde jste dlouhá léta působil jako hráč i trenér. Bude pro vás tohle měření sil speciální?

Určitě ano. Sparta v týdnu hraje evropské poháry, tak uvidíme, s čím přijedou. Ale myslím, že disponuje dost širokým kádrem. Jako varování můžeme brát její utkání v Jablonci (5:1), kde hráči z lavičky zahráli výtečně. Budeme se na ně připravovat jako na každý zápas. Jsem rád, že jsme dvakrát vyhráli a nyní remizovali, což přispívá k dobré atmosféře v kabině. To nám pomůže, stejně jako vyprodaný stadion.

Dost pikantní zápas to bude i pro Ladislava Krejčího, odchovance Sparty. Toho využíváte na postu desítky, ačkoliv prakticky celou kariéru trávil u levé lajny. Osvědčil se tento tah?

Mám za to, že rozhodně ano. S Láďou jsem mluvil, takže tam nebyl žádný problém. Ale pořád bychom potřebovali ještě jednoho takového konstruktivního hráče, který bude pracovat v meziprostoru mezi obranou a zálohou soupeře. Odtud se vytváří průnikové přihrávky. Pracujeme na tom a věřím, že se ještě zlepšíme.

Reklama

  Odloženo Bohemians - Liberec Odloženo
20231202T18 : 00:00+0100
Bohemians vs. Liberec
Bohemians vs. Liberec
Bohemians
Liberec
fotbal Los EURO 2024 konec
20231202T18 : 00:00+0100
Los EURO 2024
Los EURO 2024
Los EURO 2024
  Odloženo Ostrava - Plzeň Odloženo
20231203T15 : 00:00+0100
Ostrava vs. Plzeň
Ostrava vs. Plzeň
Ostrava
Plzeň
  Pardubice - Sparta dnes 15 : 00
20231203T15 : 00:00+0100
Pardubice vs. Sparta
Pardubice vs. Sparta
Pardubice
Sparta
  Zlín - Slavia dnes 18 : 00
20231203T18 : 00:00+0100
Zlín vs. Slavia
Zlín vs. Slavia
Zlín
Slavia
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •