Kouč Straka táhne Michalovce za záchranou, jeho tým zvládl i derby s Košicemi

Trenér František Straka si zatím na další záchranářské misi ve slovenské fotbalové lize vede nadmíru úspěšně. Michalovce pod jeho vedením v pátek večer porazily ve východoslovenském derby Košice 1:0 a připsaly si třetí vítězství za sebou. Se Strakou na lavičce ve čtyřech zápasech ani jednou neprohrály a mají už pouze dvoubodovou ztrátu právě na Košice, které drží desáté místo znamenající jistou účast v nejvyšší soutěži i v další sezoně. Jedenáctý celek tabulky čeká baráž.

Trenér František Straka na archivním snímku

„Udělali jsme další krůček k tomu, abychom se posunuli tam, kde si všichni přejeme být. Mužstvo pochopilo, o co mu jde,“ řekl Straka po utkání. „Byl to extrémně důležitý zápas, nejen proto, že to bylo derby, ale i v něm šlo o hodně. Jsem rád, že jsme ho dokázali rozhodnout,“ uvedl český kouč.

Jediný gól zápasu dal už v sedmé minutě záložník Stanislav Danko. Košice hrály od 32. minuty v deseti poté, co brankář Cristiano Figueiredo dostal červenou kartu.

„Dál budu mužstvo bičovat, abychom dosáhli svého cíle. Tohle vítězství má pro nás velkou cenu, protože Košice mají svoji kvalitu. Musíme zůstat pokorní a stále pracovat,“ prohlásil Straka.

V únoru nahradil odvolaného Petera Struhára a přišel do slovenské ligy v podobné situaci jako před rokem. Tehdy přebíral Trenčín v březnu rovněž na předposlední příčce, pod vedením zkušeného českého kouče ale tým uhrál v osmi zápasech 14 bodů a obsadil devátou pozici. Smlouvu se Strakou klub přesto neprodloužil.