Atlético - Cádiz 5:1Atlético dominovalo a na druhém místě La Ligy vystřídalo Real

Fotbalisté Atlética Madrid ve 33. kole španělské ligy doma deklasovali Cádiz 5:1 a na druhém místě tabulky vystřídali městského rivala a obhájce titulu Real. Atlético má na "Bílý balet" náskok jednoho bodu, za vedoucí Barcelonou zaostává o 13 bodů.

Fotbalisté Atlétika Madrid se radují z branky

K deváté ligové výhře z posledních deseti zápasů Atlético nakročilo už v úvodním poločase, kdy se dvakrát trefil Griezmann. Ve 49. minutě zvýšil Morata a jeho spoluhráč Carrasco chvíli nato proměnil penaltu. Cádiz snížil v 72. minutě díky Lozanovi, ale Molina vzápětí vrátil domácím čtyřbrankový náskok.

Getafe zdolalo Vigo 1:0, zvítězilo po šesti kolech a zvýšilo šance na záchranu. Madridské mužstvo je osmnácté o skóre za první nesestupovou příčkou, kterou drží Valencie po remíze 1:1 s pátým Villarrealem.

Španělská fotbalová liga - 33. kolo:
Valencie - Villarreal 1:1 (72. Lino - 62. Jackson)
Atlético Madrid - Cádiz 5:1 (2. a 27. Griezmann, 49. Morata, 57. Carrasco z pen., 73. Molina - 72. Lozano)
Getafe - Celta Vigo 1:0 (3. Ünal z pen.)