Eibar - Atlético 1:2Atlético zachránilo z penalty šesté vítězství v řadě

Fotbalisté Atlética Madrid zdolali ve španělské lize Eibar 2:1 a tabulku vedou o sedm bodů před Realem, navíc odehráli o zápas méně než nejbližší pronásledovatelé. Šestou výhru v řadě zachránili svěřenci Diega Simeoneho až v závěru utkání z penalty, z níž se podruhé v zápase zapsal mezi střelce Luis Suárez.

Luis Suárez (vpravo) z Atlétika se raduje po prvním gólu proti Eibaru. Vlevo Ángel Correa.

Pokutový kop dnes na stadionu Eibaru skóre i otevřel. Domácí poslal ve 12. minutě do vedení srbský brankář Marko Dmitrovič, jenž se ujal role exekutora. Pět minut před koncem úvodního poločasu vyrovnal Suárez, v 89. minutě pak proměnil penaltu po vzoru Antonína Panenky.

S bilancí jedenácti branek v sezoně se Suárez dotáhl v tabulce střelců na vedoucího Lionela Messiho z Barcelony.