Barcelona - Elche 3:2Barcelona odvrátila další kolaps, Sevilla přehrála mistrovské Atlético

Fotbalisté Barcelony ve španělské lize odvrátili další kolaps a v 18. kole doma udolali Elche 3:2 díky brance střídajícího Nica Gonzáleze z 85. minuty. Svěřenci trenéra Xaviho zvítězili po třech soutěžních zápasech a poskočili na sedmé místo neúplné tabulky. FC Sevilla na svém stadionu porazila 2:1 mistrovské Atlético a z druhé příčky ztrácí pět bodů na vedoucí Real. Hosté jsou po třetí ligové porážce za sebou pátí s třináctibodovým mankem na madridského rivala.

Barcelonský Gavi se raduje z gólu proti Elche.

Barcelona si mezi 16. a 19. minutou na Camp Nou vytvořila dvoubrankové vedení. Premiérové soutěžní góly za A-tým si připsali Jutglá a Gavi, který se blýskl povedenou individuální akcí.

Po změně stran však domácí o náskok ještě rychleji přišli. V 62. minutě snížil Morente a vzápětí po jeho asistenci srovnal Milla. Katalánci se nakonec oklepali a krátce před koncem jim střídající Nico po Gaviho přihrávce zajistil sedmou výhru v ligové sezoně.

V Seville vstřelil úvodní branku v sedmé minutě Rakitič, za necelou půlhodinu odpověděl Felipe. Dvě minuty před koncem Ocampos zařídil domácím třetí ligové vítězství v řadě. Hostující kanonýr Suárez neskóroval v sedmém utkání po sobě a zažívá nejdelší gólový půst od příchodu do Španělska v roce 2014.

Nováček Vallecano zdolal Alavés 2:0 a posunul se na čtvrtou pozici. Madridský tým má nejlepší domácí bilanci v soutěži, na svém hřišti v ročníku osmkrát vyhrál a jednou remizoval.

Španělská fotbalová liga - 18. kolo:
Vallecano - Alavés 2:0 (19. Guardiola, 26. Catena)
San Sebastian - Villarreal 1:3 (32. Isak - 38. a 69. G. Moreno, 90.+6 Chukwueze)
FC Barcelona - Elche 3:2 (16. Jutglá, 19. Gavi, 85. Nico - 62. Morente, 63. Milla)
FC Sevilla - Atlético Madrid 2:1 (7. Rakitič, 88. Ocampos - 33. Felipe).