Villarreal - Barcelona 0:1Barcelona po další výhře vede španělskou ligu o 11 bodů

Fotbalisté Barcelony ve 21. kole španělské ligy zvítězili ve Villarrealu 1:0, vyhráli pojedenácté z posledních 12 zápasů a vedou neúplnou tabulku o 11 bodů. Druhý Real Madrid může manko snížit ve středu, kdy hraje doma s Elche. O výhře Barcelony rozhodl v 18. minutě dvacetiletý záložník Pedri.

Juan Foyth (vlevo) z Villarrealu a Gavi z Barcelony.

Útočník Memphis Depay zařídil svým premiérovým gólem v dresu Atlética Madrid vítězství 1:0 na hřišti Celty Vigo. Nizozemský reprezentant se v 89. minutě dobře zorientoval ve vápně po Carrascově zblokované střele a v pádu usměrnil míč za záda brankáře Villara.

Atlético od 70. minuty hrálo bez vyloučeného Saviče, který stažením zabránil Seferovičovi, aby pokračoval sám na branku. Madridský tým bodoval popáté v řadě a je čtvrtý.

Předposlední Getafe remizovalo s Vallecanem 1:1. Hosté se dostali do vedení v 38. minutě po vlastním gólu Arambarriho. Ve druhém poločase neproměnil penaltu domácí Mayoral a následně byl vyloučen jeho spoluhráč Aleňa. I přesto dokázalo Getafe v 77. minutě vyrovnat zásluhou svého nejlepšího střelce Ünala. Čtyři minuty před koncem neproměnil pokutový kop ani hostující de Tomás.

Utkání mezi třináctým Realem Valladolid a devátou Osasunou Pamplona skončilo bezbrankovou remízou.