Valencie - Barcelona 1:1Barcelona ztratila vedení ve Valencii, ale po zaváhání Atlétika je třetí

Fotbalisté Barcelony v 17. kole španělské ligy ztratili vedení na hřišti Valencie a po remíze 1:1 čekají už tři soutěžní zápasy na vítězství. V tabulce nicméně vystřídali Atlético na třetím místě, protože madridský tým nestačil na Bilbao a prohrál na jeho stadionu 0:2.

Fotbalisté Barcelony pouze remizovali na půdě Valencie

Ve Valencii padly obě branky až ve druhém poločase. Úvodní trefu si připsal v 55. minutě Joao Félix a o patnáct minut později srovnal Guillamon. Třiadvacetiletý obránce se trefil v sezoně poprvé. Valencie čeká na vítězství ještě déle, nevyhrála popáté, a v tabulce je na desátém místě.

Atlético pokořili v Baskicku úspěšní střelci Guruzeta a Nico Williams. Jeho bratr Iňaki přitom nastoupil k 400. zápasu v dresu Athleticu. Tým Diega Simeoneho na Barcelonu ztrácí jen bod a má o odehraný zápas méně.

Sevilla podlehla doma Getafe 0:3 a o pár minut později byla bez trenéra. Diego Alonso dostal vyhazov, ve funkci vydržel jen dva měsíce a z osmi ligových zápasů ani jeden nevyhrál.