Barcelona - Osasuna 1:0Barcelonu spasil svým prvním gólem osmnáctiletý Roque

Osmnáctiletý brazilský útočník Vitor Roque rozhodl svým prvním gólem v dresu Barcelony o výhře 1:0 nad Pamplonou v dohrávce 20. kola španělské fotbalové ligy. K premiérové brance mu ve čtvrtém utkání v soutěži stačila necelá minuta na hřišti poté, co vystřídal o rok staršího Fermína Lópeze.

Vitor Roque se postaral o jedinou branku utkání

Vitor Roque, který přišel do Barcelony před měsícem z Athletica Paranaense, zužitkoval v 63. minutě centr Joaa Cancela a hlavičkou na přední tyči překonal gólmana Aitora Fernándeze. Pamplona vzápětí přišla o vyloučeného Unaie Garcíu a favorit hubené vítězství proti oslabenému soupeři udržel.

Barcelona, jejíž trenér Xavi v sobotu oznámil, že po sezoně od týmu odejde, je v neúplné tabulce čtvrtá o skóre za Atléticem. Madridský celek porazil díky brance nizozemského útočníka Memphise Depaye z první nastavené minuty Vallecano 2:1 a po třetím vítězství v řadě uhájili třetí místo. Na vedoucí Gironu ztrácejí katalánští obhájci titulu i Atlético osm bodů.

Útočník Atlétika Madrid Memphis Depay slaví gól.