Vigo - Real Madrid 1:3Benzema dvěma góly zařídil výhru Realu na hřišti Viga

Madrid

Brankář Sevilly Bunú se ve španělské lize zapsal mezi střelce a zachránil favorizovaným hostům na hřišti Valladolidu alespoň bod za remízu 1:1. Čtvrtý tým tabulky ale může nabrat další ztrátu na vedoucí trio, Real Madrid už se mu vzdálil na pět bodů po vítězství 3:1 ve Vigu a je v neúplné tabulce druhý. Dvěma brankami a asistencí se na výhře podílel útočník Karim Benzema.

Karim Benzema (vlevo) z Realu a Hugo Mallo z Viga.

Nejlepší střelec Realu dvakrát těžil z práce Toniho Kroose. Ve 20. minutě zužitkoval jeho kolmici za obranu a o deset minut později pro něj německý záložník před gólovou střelou vybojoval míč na hranici vápna.

Vigo snížilo zásluhou Santiho Miny, ale Benzema korunoval skvělý výkon v nastaveném čase, kdy předložil míč před prázdnou bránu Marcu Asensiovi. "Bílý balet" bodoval podesáté za sebou a zaostává o tři body za městským rivalem Atléticem, které má zápas k dobru. Vigo je jedenácté.

Utkání ve Valladolidu dlouho spělo k překvapivému vítězství sestupem ohrožených domácích, které poslal do vedení v 44. minutě z pokutového kopu Fabiáno Orellana. Při sázce na všechno v úplném závěru ale přišla chvíle Maročana Bunúa, jemuž dělal v utkání náhradníka český gólman Tomáš Vaclík. V poslední minutě nastaveného času domácí obrana podcenila situaci po rohovém kopu, míč se po závaru a odrazu od tyče dostal postupně až k brankáři Sevilly, který ho pohotově poslal z malého vápna do sítě.