Real Madrid - Getafe 2:0Bílý balet se přibližuje titulu, mistrovské Atlético překvapivě prohrálo

Fotbalisté Realu Madrid ve 31. kole španělské ligy doma zdolali Getafe 2:0 a přiblížili se titulu. V čele neúplné tabulky mají dvanáctibodový náskok před Sevillou. Mistrovské Atlético Madrid nečekaně prohrálo na Mallorce 0:1 a zůstalo čtvrté se ztrátou 15 bodů na městského rivala.

V souboji o míč Yannick Carrasco (vlevo) z Atlétika Madrid a Brian Olivan z Mallorky.

Real poslal do vedení ve 38. minutě Casemiro, pojistku dominantního Bílého baletu přidal v 68. minutě Vázquez. V sestavě čtrnáctého Getafe chyběl český reprezentant Jakub Jankto.

Atlétiku, které v úterním úvodním čtvrtfinále Ligy mistrů prohrálo na stadionu Manchesteru City 0:1, se nedařilo v obměněné sestavě ani proti Mallorce. Hosty několikrát podržel brankář Oblak, ale v 68. minutě nestačil na Muriqiho penaltu.

Lucas Vazquez z Realu Madrid slaví.

Svěřenci trenéra Simeoneho přerušili šestizápasovou vítěznou sérii. Domácí nováček naopak bodoval po sedmi porážkách za sebou a je sedmnáctý.