Cádiz chce kvůli chybě rozhodčích zastavit španělskou fotbalovou ligu

Sestupem ohrožený Cádiz se obrátil na španělský sportovní soud (TAD) se žádostí o pozastavení španělské fotbalové ligy. Klub protestuje proti chybě rozhodčích z lednového duelu proti Elche a chce, aby soutěž nepokračovala, dokud nebude jeho odvolání vyřešeno.

Fotbalisté Cádizu (ilustrační foto)

Cádiz reagoval na minelu sudích ze souboje 16. ledna proti poslednímu Elche, který skončil 1:1. Rozhodčí přehlídli zjevný ofsajd předcházející vyrovnávacímu gólu Elche v 81. minutě a chybu nenapravil ani VAR.

Cádiz se už dříve obrátil na španělskou federaci RFEF se žádostí o anulování výsledku a opakování posledních devíti minut zápasu. RFEF protest odmítla s tím, že k jeho řešení není kompetentní. Cádiz je aktuálně v tabulce šestnáctý s dvoubodovým náskokem na sestupové pásmo.