Osasuna - Barcelona 1:2Barcelona udolala ve španělské lize Pamplonu, z penalty rozhodl Lewandowski

Fotbalisté Barcelony ve 4. kole španělské ligy zvítězili 2:1 v Pamploně a jsou na třetím místě tabulky. V 86. minutě rozhodl z penalty útočník Robert Lewandowski. Druhá za stoprocentním Realem Madrid je díky lepšímu skóre Girona, která zdolala doma 1:0 Las Palmas. Duel Atlética Madrid se Sevillou byl odložen kvůli hrozbě záplav po silných deštích v některých regionech Španělska.

Fotbalisté Barcelony slaví výhru nad Pamplonou.

Barcelona po remíze v úvodním kole vyhrála potřetí za sebou. V nastavení úvodního dějství se prosadil hlavou po rohovém kopu obránce Koundé, čtvrt hodiny před koncem ale domácí srovnali zásluhou Ávily.

Klíčový moment nastal v 81. minutě, kdy Catena stáhl ve vápně Lewandowského, dostal červenou kartu a polský kanonýr proměnil penaltu. Lewandowski rozhodl stejně jako před týdnem v duelu s Villarrealem (4:3). Obhájci titulu uspěli na hřišti Pamplony podruhé za sebou, což se jim naposledy povedlo v letech 2004 a 2005.

O vítězství Girony nad nováčkem soutěže rozhodl hlavičkou z 88. minuty útočník Portu. Katalánský celek vyhrál potřetí za sebou, naopak Las Palmas na premiérový tříbodový zisk v sezoně čeká.