R. Sociedad - Barcelona 0:1Girona po obratu vede španělskou ligu, Barcelona vydřela výhru v nastavení

Fotbalisté Girony ve 12. kole španělské ligy otočili utkání na hřišti Pamplony, zvítězili 4:2 a posunuli se do čela nekompletní tabulky. Na prvním místě zůstanou minimálně do nedělního večera, kdy Real Madrid hostí Vallecano. Barcelona zvítězila v San Sebastianu 1:0 gólem Ronalda Araúja ze čtvrté minuty nastaveného času.

Fotbalisté Girony se radují z branky

Díky dvěma gólům chorvatského útočníka Budimira vedla Pamplona v úvodu druhého poločasu 2:1, ale pak ukrajinské ofenzivní duo Girony zařídilo během deseti minut obrat. Na 2:2 vyrovnal v 71. minutě nejlepší střelec hostů Dovbyk svou šestou trefou v sezoně a stejný hráč poté připravil vítěznou branku Cygankovovi. V závěru ještě povedeným kopem o zem upravil na 4:2 García.

Hráči Realu Sociedad si proti Barceloně vypracovali několik slibných příležitostí, ani jednu však nedokázali přetavit v branku. Míč do sítě poslal až v 94. minutě stoper Araújo, který si chytře naběhl na Gündoganův pas a hlavou rozhodl. Svěřenci trenéra Xaviho jsou na třetím místě, čtyři body za vedoucí Gironou a bod za Realem Madrid, který má však utkání k dobru. O utkání méně než Barcelona má i Atlético Madrid, které na Katalánce ztrácí ze čtvrtého místa dva body.

Soupeř Sparty v Evropské lize Betis Sevilla porazil brankami Williana Josého a Péreze 2:0 Mallorcu a bodoval v desátém soutěžním utkání z sebou. V lize je bez porážky už sedm zápasů a doma ještě přemožitele nenašel. Brazilec Willian José skóroval v lize popáté v sezoně. Navázal na středeční čtyřgólové představení při pohárové výhře 12:1 nad týmem Hernán Cortés ze šesté nejvyšší soutěže.

Španělská fotbalová liga - 12. kolo:
Pamplona - Girona 2:4 (25. a 55. Budimir - 16. Martín, 71. Dovbyk, 80. Cygankov, 90. García)
Betis Sevilla - Mallorca 2:0 (8. Willian José, 65. Pérez)
Celta Vigo - FC Sevilla 1:1 (22. Starfelt - 84. Nasírí)
San Sebastian - FC Barcelona 0:1 (90.+4 Araújo)