Girona - Mallorca 2:1Nezastavitelný Castellanos znovu řádil, nezastavila ho ani Mallorca

Útočník Valentín Castellanos rozhodl v 33. kole španělské fotbalové ligy o vítězství Girony nad Mallorcou 2:1. Jeho tým uspěl potřetí za sebou a posunul se na sedmé místo neúplné tabulky. Mallorca je dvanáctá.

Útočník Valentín Castellanos na archivním snímku

Castellanos se prosadil hlavou v 84. minutě za stavu 1:1 a potvrdil aktuální střeleckou formu. Čtyřiadvacetiletý Argentinec dal v posledních čtyřech zápasech sedm branek, celkem jich má v ligovém ročníku na kontě 13.

Ve čtvrtek rozhodl třetí domácí duel po sobě, minulý týden při triumfu nad Realem Madrid nasázel dokonce všechny góly svého týmu.

Betis Sevilla udržel šesté místo výhrou 1:0 na hřišti Bilbaa, které je osmé. Jedinou trefu utkání obstaral v šesté minutě WIllian José. Betis uspěl po třech zápasech bez vítězství.

Španělská fotbalová liga - 33. kolo:
FC Sevilla - Espaňol Barcelona 3:2 (22. Gil, 69. Ocampos z pen., 88. Gueye - 29. vlastní Rekik, 43. Puado)
Girona - Mallorca 2:1 (45.+2 Bernardo, 84. Castellanos - 80. Muriqi z pen.)
Bilbao - Betis Sevilla 0:1 (6. Willian José)
Vallecano - Valladolid 2:1 (48. De Tomás, 80. Camello - 84. León)