Real Madrid - Mallorca 2:0Real Madrid zdolal Mallorku a drží se Barcelony

Fotbalisté Realu Madrid zvítězili v utkání 31. kola španělské ligy nad Mallorkou 2:0 a bodově drží krok s vedoucí Barcelonou. Real má lepší bilanci vzájemných zápasů, která rozhoduje na konci soutěže. Celta Vigo se přiblížila k záchraně vítězstvím na hřišti San Sebastianu 1:0.

Zadák Realu Madrid Sergio Ramos oslavuje svoji trefu proti Mallorce.

Bílý balet poslal na stadionu Alfréda di Stéfana, na němž Real hraje při rekonstrukci jednaosmdesátitisícového Santiaga Bernabéua, do vedení v 19. minutě ranou z ostrého úhlu Vinícius Júnior. Výhru domácích potvrdil po půli ranou z přímého volného kopu kapitán Sergio Ramos.

Za Mallorku nastoupil od 84. minuty Luka Romero, jenž se stal v 15 letech a 219 dnech nejmladším hráčem v historii španělské ligy. O 36 dní překonal dosavadní rekord někdejšího fotbalisty Celty Vigo Sansóna z roku 1939.

Raphaël Varane z Realu Madrid (v bílém) v souboji o míč s Antem Budimirem z Mallorky.

O vítězství Viga rozhodl těsně před půlí kapitán týmu Iago Aspas, který v pokutovém území upadl po souboji s obráncem. Následnou penaltu nejlepší střelec týmu s jedenácti ligovými brankami sám proměnil. Celta má v neúplné tabulce šestibodový náskok na sestupové pozice.