Barcelona - Sevilla 3:0Real nedal penaltu a po vlastním gólu prohrál na hřišti desáté Mallorky, Barcelona mu uniká

Fotbalisté Realu Madrid překvapivě prohráli ve 20. kole španělské ligy na hřišti Mallorky 0:1. Rozhodl vlastní gól Nacha Fernándeze v úvodu, obhájci titulu po změně stran nedali penaltu a ztrácejí z druhého místa osm bodů na Barcelonu, která zaváhání rivala využila a doma si poradila se Sevillou 3:0. Třetí San Sebastian ztráty Realu nevyužil a stejně jako loni v říjnu podlehl Valladolidu 0:1. Valencie podlehla Gironě 1:0 a čeká na výhru v ligové soutěži od listopadu.

Raphinha z Barcelony oslavuje třetí gól v utkání proti Seville.

Domácím vyšel proti Realu úvod zápasu a po čtvrthodině hry šli do vedení. Centr do vápna na Muriqiho přizvedl hlavou Fernández a na jeho teč Lunin nedosáhl. Ukrajinský brankář chytal místo zraněné jedničky Courtoise.

Bílý balet měl jedinečnou možnost vyrovnat po hodině hry, kdy brankář Rajkovič fauloval ve vápně Viníciuse. K pokutovému kopu se postavil Asensio, srbský gólman ale chybu napravil vynikajícím zákrokem. Penaltový pokus byl v zápase jedinou střelou madridského týmu na branku, převaha v držení míče byla hostům k ničemu.

Ani Vinícius Junior se proti Mallorce gólově neprosadil

Sevilla na Camp Nou nevyhrála žádný z posledních devatenácti zápasů La Ligy, čemuž odpovídal i průběh hry. V prvním poločase ohrožoval branku hostů zejména Lewandowski, který svými pokusy donutil Bonúa k několika povedeným zákrokům.

Prorazit obrannou řadu Sevilly se podařilo Barceloně až po hodině hry, kdy si do vápna naběhl Alba a po přihrávce Kessieho překonal Bonúa. O několik minut později to bylo již o dvě branky, Raphinha nabídl Gavimu přesnou přihrávkou perfektní příležitost v podobě prázdné branky. Brazilský útočník pak sám upravil konečné skóre na 3:0. Katalánci si pátou výhrou v řadě upevnili vedoucí pozici, Sevilla je šestnáctá.

San Sebastian přišel o sedmizápasovou sérii bez prohry, zasloužil se o to Valladolid, který stejně jako proti Valencii v minulém kole zvítězil 1:0. Jediný gól vstřelil opět střídající Larin. Kanadský útočník se po vystřídání prosadil v obou utkáních za Valladolid po příchodu z Brugg. Valladolid se díky dvěma výhrám za sebou posunul ze sestupových pozic na třinácté místo.

Valencie pokračuje ve špatných výkonech a zlepšení nepřišlo ani na hřišti Girony. Střelecky aktivnější domácí rozhodli v druhém poločase, kdy se po centru Riquelmeho prosadil z voleje García. Valencie prohrála třikrát za sebou aniž by vstřelila gól, což se stalo poprvé od července 2020.