Real Madrid - R. Sociedad 4:1Real otočil duel se San Sebastianem a zvýšil náskok v čele španělské ligy

Lídr španělské fotbalové ligy Real Madrid porazil v 27. kole doma 4:1 šestý San Sebastian. "Bílý balet" využil páteční zaváhání druhé Sevilly a zvýšil náskok v čele soutěže na osm bodů. Střídající reprezentační záložník Jakub Jankto neodvrátil prohru Getafe 0:2 na hřišti Espaňolu. Pamplona překvapila účastníka Ligy mistrů Villarreal a vítězstvím 1:0 ukončila "Žluté ponorce" šestizápasovou sérii bez porážky.

Karim Benzema z Realu Madrid se raduje z gólu proti San Sebastianu.

Real doma brzy prohrával po Oyarzabalově proměněné penaltě, ještě do pauzy ale stav dvěma výstavními trefami otočil. Nejprve srovnal ve 40. minutě střelou ze střední vzdálenosti Camavinga a o chvíli později ho napodobil takřka stejným způsobem Modrič.

Na druhou branku přihrál kapitán Karim Benzema, jenž jako třetí hráč po Lionelu Messim (192) a Danim Alvesovi (103) překonal v tomto století hranici sta asistencí v La Lize. Sám francouzský kanonýr navíc proměnil v 75. minutě pokutový kop a 20. gólem v sezoně potvrdil pozici nejlepšího střelce soutěže. Čtvrtý gól přidal střídající Asensio.

Espaňol zvítězil po sedmi utkáních díky dvěma brankám v úvodním dějství. Nejprve se trefil v 17. minutě Cabrera a o deset minut později se míč nešťastně odrazil do sítě od bránícího Cabaca.

Jankto přišel na hřiště v 81. minutě, výsledek už se ale nezměnil a Getafe zůstává patnácté. Espaňol je na 12. místě.

Španělská fotbalová liga - 27. kolo:
Pamplona - Villarreal 1:0 (63. Ávila)
Espaňol Barcelona - Getafe 2:0 (17. Cabrera, 27. vlastní Cabaco)
Valencie - Granada 3:1 (48. Guedes, 51. Gómez, 61. Soler z pen. - 56. vlastní Domenech)
Real Madrid - San Sebastian 4:1 (40. Camavinga, 43. Modrič, 75. Benzema z pen., 79. Asensio - 10. Oyarzabal z pen.)