Espaňol - R. Sociedad 1:0San Sebastian nestačil na nováčka a v lize prohrál po 13 utkáních

Fotbalisté San Sebastianu podlehli v 15. kole 0:1 Espaňolu, po 13 zápasech ve španělské lize prohráli a nevyužili šanci dostat se do čela soutěže. Vedoucí Real Madrid tak v případě večerního vítězství nad Sevillou může navýšit náskok na čtyři body. Na druhé místo o skóre před San Sebastian se dostalo Atlético Madrid výhrou 4:1 v Cádizu.

Espaňol proti San Sebastianu potvrdil, že je silný především na svém hřišti, pouze Vallecano získalo doma v této sezoně více bodů. Jediný gól zápasu vstřelil v 77. minutě nekompromisní ránou Herrera. Nováček soutěže se posunul na deváté místo.

Atlético rozhodlo třemi brankami od 56. do 76. minuty, postupně se prosadili Lemar, Griezmann a střídající Correa. Obhájci titulu prodloužili ligovou neporazitelnost na sedm duelů.

Na čtvrtém místě je Betis Sevilla, který otočil utkání s posledním Levante. Hattrickem se při výhře 3:1 blýskl útočník Juanmi.

Španělská fotbalová liga - 15. kolo:
Betis Sevilla - Levante 3:1 (54., 63. a 82. Juanmi - 7. Mustafi),
Espaňol Barcelona - San Sebastian 1:0 (77. Herrera),
Cádiz - Atlético Madrid 1:4 (86. Lozano - 56. Lemar, 70. Griezmann, 76. Correa, 86. Cunha),
Real Madrid - FC Sevilla 2:1 (32. Benzema, 87. Vinícius Júnior - 12. Mir).