Real Madrid - Bilbao 2:0Stuani v nastavení rozhodl o výhře fotbalistů Girony nad Betisem

Fotbalisté Realu Madrid v 30. kole španělské ligy porazili na svém hřišti 2:0 čtvrté Bilbao a nadále drží osmibodový náskok na druhou Barcelonu. Oba góly vstřelil Brazilec Rodrygo. O další dva body zpět je třetí Girona, která zvítězila doma 3:2 nad Betisem Sevilla. V nastavení rozhodl střídající útočník Christian Stuani.

Fotbalisté Realu Madrid se radují z branky

Real navázal na dvě výhry před reprezentační pauzou a zdolal Bilbao i podruhé v sezoně. Už v osmé minutě si Rodrygo navedl míč na střelu a zpoza vápna se trefil do horního rohu brány. V 73. minutě se prosadil v pokutovém území opět po náběhu z levé strany. Brazilský křídelník zaznamenal desátou trefu v sezoně španělské ligy a o gól překonal své střelecké maximum z minulého ročníku.

V zápase Girona - Betis byli vidět nejlepší střelci obou týmů. Za domácí se dvakrát prosadil Dovbyk, jeden gól dal z penalty. Ukrajinský útočník se dotáhl se 16 brankami do čela tabulky kanonýrů soutěže k Bellinghamovi z Realu a Budimirovi z Pamplony. Dovbyk se zároveň stal druhým hráčem Girony, jenž v jednom ročníku La Ligy zaznamenal přes 15 zásahů. Dosud se to povedlo pouze Stuanimu v sezonách 2017/18 a 2018/19.

Betis dokázal dvakrát srovnat zásluhou Williana Josého, který má na kontě deset ligových tref. Ve druhé minutě nastavení si ale Stuani našel před bránou prudký centr z levé strany a nadvakrát překonal gólmana Silvu.

Girona potvrdila skvělou domácí bilanci, z posledních 11 ligových duelů ztratila body pouze při dvou remízách. Sedmý Betis prohrál počtvrté za sebou.

San Sebastian si upevnil šesté místo vítězstvím 1:0 na hřišti třináctého Alavésu. V 59. minutě rozhodl premiérovou trefou v soutěži obránce Pacheco.

Španělská fotbalová liga – 30. kolo:
Celta Vigo – Vallecano 0:0,
Girona – Betis Sevilla 3:2 (36. z pen. a 65. Dovbyk, 90.+2 Stuani - 45.+4 a 76. Willian José),
Alavés - San Sebastian 0:1 (59. Pacheco)
Real Madrid - Bilbao 2:0 (8. a 73. Rodrygo).