Hlavní obsah

Carvajalovi hrozí dodatečný trest za úmyslnou žlutou kartu

22. 11. 2017 17:18

Fotbalistům Realu Madrid možná bude v osmifinále Ligy mistrů chybět obránce Dani Carvajal. Podle UEFA mu totiž hrozí dodatečný dvouzápasový trest za to, že si nechal v úterním utkání základní skupiny s APOEL Nikósie dát v 90. minutě úmyslně žlutou kartu.

Foto: Alkis Konstantinidis, Reuters

(Zleva) Lucas Vázquez a Dani Carvajal z Realu Madrid v souboji se Stathisem Aloneftisem z APOEL Nikósie. Foto: Alkis Konstantinidis, Reuters

Článek

Carvajal v úplném závěru zápasu za rozhodnutého stavu hluboko na útočné polovině protahoval čas k provedení vhazování (trvalo mu to plných 21 sekund). Teprve poté, co viděl od portugalského sudího Artura Soarése Díase žlutou kartu, vhodil míč do hry jako by nic.

Šlo o třetí Carvajalovo napomínání v soutěži a automaticky tak 6. prosince přijde o poslední zápas proti Dortmundu. Realu už o nic nepůjde, postup z druhé příčky mu vynesla úterní výhra 6:0 na Kypru.

Pokud by disciplinární komise UEFA 7. prosince došla k závěru, že si Carvajal nechal skutečně dát kartu úmyslně, dostal by pětadvacetiletý španělský reprezentant ještě dvouzápasový trest. Přišel by tak o obě utkání osmifinále, které je na programu na přelomu února a března.

Real nemá s podobným proviněním problémy poprvé. V ročníku 2010/11 byl potrestán jeho tehdejší trenér José Mourinho za to, že nabádal Sergia Ramose a Xabiho Alonsa, aby se v předposledním utkání s Ajaxem nechali vyloučit. Hráči, kouč i klub navíc dostali pokuty.

Reklama

Související témata: