Newcastle - PSG 4:1Těžký debakl pro PSG! Barcelona i City v LM slaví, Lingr porážce Feyenoordu nezabránil

Fotbalisté Feyenoordu Rotterdam se střídajícím reprezentantem Ondřejem Lingrem ve druhém kole skupinové fáze Ligy mistrů prohráli na hřišti Atlética Madrid 2:3, přestože dvakrát vedli. Dvě domácí branky vstřelil Álvaro Morata, za hosty se trefil Slovák Dávid Hancko. Newcastle doma překvapivě deklasoval Paris St. Germain 4:1. Obhájce trofeje Manchester City zvítězil v Lipsku 3:1 a zůstává bez ztráty bodu stejně jako Barcelona, která vyhrála v Portu 1:0.

Kylian Mbappé vysoké porážce svého týmu nezabránil

Feyenoord v Madridu otevřel skóre už v sedmé minutě po Hermosově vlastní brance, za dalších sedm minut odpověděl Morata. Ve 34. minutě vrátil hostům náskok bývalý sparťanský obránce Hancko, který po standardní situaci nadvakrát překonal brankáře Oblaka. V nastavení prvního poločasu srovnal Griezmann akrobatickými „nůžkami“.

Obrat španělského týmu dokonal ve 47. minutě Morata. Hosté navzdory několika šancím Oblaka už znovu nepřekonali. Někdejší slávistický záložník Lingr do hry naskočil v 74. minutě.

Feyenoord zaváhal po sérii šesti soutěžních výher a přepustil Atléticu první místo ve skupině E. Druhé je římské Lazio po vítězství 2:1 na stadionu Celticu Glasgow.

Dávid Hancko se raduje z branky

Newcastle si už v prvním poločase vytvořil dvoubrankový náskok díky Almirónovi a Burnovi. Krátce po změně stran zvýšil Longstaff na 3:0, Pařížané odpověděli brankou Hernándeze, ale domácí už větší drama nepřipustili, navíc Schär v nastaveném čase dokonal debakl PSG.

„Straky“ se posunuly do čela nabité skupiny F. Její druhý dnešní zápas mezi Dortmundem a AC Milán skončil v Německu bezbrankovou remízou, oba týmy v tomto ročníku Ligy mistrů ještě nezvítězily a nedaly branku.

Závar před brankou AC Milán gólem neskončil

Manchester City v Lipsku v úvodním dějství dominoval, ale z mnoha šancí uspěl pouze Foden ve 25. minutě. Domácí krátce po změně stran vyrovnali zásluhou Opendy. Trápení úřadujících šampionů ukončili až v závěrečné desetiminutovce střídající Álvarez a Doku. Anglický tým uspěl po dvou soutěžních porážkách.

Barceloně triumf v Portu zařídil v nastavení prvního poločasu Torres, který vystřídal zraněného kanonýra Lewandowského. Katalánci po změně stran především bránili hubený náskok, domácím byla odvolána penalta kvůli ruce, vyrovnávací trefa po „nůžkách“ Taremího zase neplatila pro ofsajd.

Fotbalisté Barcelony se radují z jediné branky utkání

Antverpy doma se Šachtarem Doněck ztratily dvoubrankové poločasové vedení a prohrály 2:3. Nováčka elitní soutěže poslal do vedení už ve třetí minutě Muja a za půl hodiny zvýšil Balikwisha.

Druhá půle ale patřila Šachtaru. Dva góly vstřelil Sikan a jednou se prosadil Rakyckyj. Těsně před koncem kapitán Alderweireld z pokutového kopu netrefil branku. Belgický mistr po úvodním debaklu 0:5 s Barcelonou ve skupině H i podruhé prohrál.

Ligy mistrů, 2. kolo
Skupina E:
Atlético - Feyenoord 3:2 (2:2)
Branky: 14. a 47. Morata, 45.+4 Griezmann - 7. vlastní Hermoso, 34. Hancko
Celtic Glasgow - Lazio Řím 1:2 (1:1)
Branky: 12. Furuhaši - 29. Vecino, 90.+5 Pedro. Rozhodčí: Rumšas (Lit.).
Skupina G:
Lipsko - Manchester City 1:3
Branky: 48. Openda - 25. Foden, 84. Álvarez, 90.+2 Doku
Crvena zvezda Bělehrad - Young Boys Bern 2:2 (1:0)
Branky: 35. Ndiaye, 88. Bukari - 48. Ugrinic, 61. Itten z pen. Rozhodčí: Collum (Skot.).
Skupina H:
Porto - Barcelona 0:1
Branka: 45.+1 Torres
Antverpy - Šachtar Doněck 2:3 (2:0)
Branky: 3. Muja, 33. Balikwisha - 48. a 76. Sikan, 71. Rakyckyj. Rozhodčí: Obrenovič (Slovin.).