Kanonády v Paříži a Lisabonu! Juventus se s Ligou mistrů loučí

Milionářská Liga mistrů zná po úterních zápasech předposledního 5. kola základních skupin další čtyři postupující do osmifinále! Fotbalisté Paris St. Germain rozstříleli Maccabi Haifa 7:2, dál jdou i Benfica Lisabon, která při další gólové kanonádě přestřílela Juventus Turín 4:3, a Dortmund, jemuž stačila domácí bezgólová remíza s již postupujícím Manchesterem City. Jistým osmifinalistou Champions League je i londýnská Chelsea po výhře 2:1 v Salcburku. Lipsko překvapivě zdolalo obhájce trofeje Real Madrid 3:2.

Gólová radost fotbalistů Benfiky v utkání Ligy mistrů s Juventusem, vpředu střelec druhé branky Joao Mário.

Pařížané rozhodli o vítězství nad izraelským mužstvem už v prvním poločase, který ovládli 4:1. Dvakrát se trefil Messi, po jedné brance přidali Mbappé s Neymarem. Mbappé skóroval i po přestávce. Po něm si dal vlastní gól Goldberg a v závěru se prosadil střídající Soler. Oba zásahy hostů zaznamenal Seck.

Benfica vedla proti Juventusu po 50 minutách už 4:1 i díky dvěma brankám Rafy Silvy. Stará dáma se v rozmezí 77. až 79. minuty přiblížila na rozdíl jediného gólu, vyrovnat však nedokázala. Ani remíza by ji ale neudržela ve hře o osmifinále Ligy mistrů. Zatímco PSG neprohrálo ani 18. soutěžní zápas v sezoně, Benfica dokonce dvacátý.

Hvězdy Paris St Germain Lionel Messi a Neymar oslavují gól v utkání Ligy mistrů proti Haifě.

Lipsku proti Realu vyšel skvěle úvod a po 18 minutách vedlo 2:0, trefili se Gvardiol a Nkunku. Za hosty snížil v závěru první půle Vinícius Júnior, jenže střídající Werner v 81. minutě vrátil domácím dvougólový náskok. V nastavení snížil z penalty Rodrygo. Real prohrál v 17. soutěžním utkání v sezoně poprvé. Rudí býci jsou ve skupině F druzí o tři body před Šachtarem Doněck. Ukrajinský celek remizoval v Glasgow proti Celtiku 1:1.

Eduardo Camavinga z Realu Madrid po prohře s Lipskem.

Chelsea vykročila v Salcburku za třetí po sobě jdoucí výhrou v milionářské soutěži ve 23. minutě, kdy se trefil Kovačič. Po změně stran srovnal Adamu, ale Londýňanům vrátil vedení Havertz. Blues pod trenérem Grahamem Potterem neprohráli ani v devátém soutěžním duelu.

Úřadující rakouský mistr nenavázal na remízu 1:1 z úvodního duelu na Stamford Bridge a v této sezoně Ligy mistrů poprvé nebodoval. V tabulce ho na druhém místě vystřídal AC Milán. Obhájce italského titulu zvítězil na hřišti Dinama Záhřeb 4:0.

V hlavičkovém souboji (zleva) Pierre-Emerick Aubameyang z Chelsea a Bernardo ze Salcburku.

Dortmundu stačila k zajištění osmifinále remíza s Manchesterem City. Za hosty neproměnil ve druhém poločase penaltu Mahriz. Citizens podruhé za sebou remizovali v Lize mistrů 0:0.

Sevilla zdolala FC Kodaň 3:0. Premiérový triumf španělského týmu v tomto ročníku Ligy mistrů se zrodil až ve druhém dějství, v němž vstřelil všechny branky. Skóre otevřel En-Nesjrí, v závěru na něj navázali Isco a Montiel. V nastavení byl vyloučen kodaňský obránce Chočolava. Andaluský celek oslavil doma v aktuální soutěžní sezoně na osmý pokus první výhru.

5. kolo fotbalové Ligy mistrů:
Skupina E:
Salcburk - Chelsea 1:2 (0:1)
Branky: 49. Adamu - 23. Kovačič, 64. Havertz. Rozhodčí: Schärer (Švýc.).
Dinamo Záhřeb - AC Milán 0:4 (0:1)
Branky: 39. Gabbia, 50. Leao, 59. Giroud z pen., 69. vlastní Ljubicic. Rozhodčí: Marciniak (Pol.).
Skupina F:
Lipsko - Real Madrid 3:2 (2:1)
Branky: 13. Gvardiol, 18. Nkunku, 81. Werner - 44. Vinícius Júnior, 90.+4 Rodrygo z pen. Rozhodčí: Orsato (It.).
Celtic Glasgow - Šachtar Doněck 1:1 (1:0)
Branky: 34. Jakumakis - 58. Mudryk. Rozhodčí: Gözübüyük (Niz.).
Skupina G:
FC Sevilla - FC Kodaň 3:0 (0:0)
Branky: 61. En-Nesjrí, 88. Isco, 90.+2 Montiel. Rozhodčí: Bastien (Fr.). ČK: 90.+5 Chočolava (Kodaň).
Borussia Dortmund - Manchester City 0:0
Rozhodčí: Massa (It.).
Skupina H:
Paris St. Germain - Maccabi Haifa 7:2 (4:1)
Branky: 19. a 45. Messi, 32. a 64. Mbappé, 35. Neymar, 67. vlastní Goldberg, 84. Soler - 38. a 50. Seck. Rozhodčí: Zwayer (Něm.).
Benfica Lisabon - Juventus Turín 4:3 (3:1)
Branky: 35. a 50. Rafa Silva, 17. A. Silva, 28. Joao Mário z pen. - 21. Kean, 77. Milik, 79. McKennie. Rozhodčí: Jovanovič (Srb.).