AC Milán - Salcburk 4:0AC Milán a Lipsko slaví postup v Lize mistrů. Real nasázel pět gólů

Fotbalisté AC Milán v přímém souboji o postup do osmifinále zdolali Salcburk 4:0 a poprvé od roku 2014 si tak zahrají vyřazovací fázi soutěže. Účast mezi 16 nejlepšími celky si v závěrečném 6. kole skupinové fáze na úkor Šachtaru Doněck vybojovalo Lipsko, které zdolalo ukrajinský celek na jeho hřišti 4:0.

Fotbalista AC Milán Olivier Giroud slaví gól proti Salcburku.

Skupinu H ovládla překvapivě Benfica Lisabon před Paris St. Germain díky vyššímu počtu gólů nastřílených venku. Lisabonský celek zvítězil v Haifě nad Maccabi drtivě 6:1, zatímco PSG vyhrál v Turíně proti Juventusu 2:1.

Milánu pomohl k triumfu nad Salcburkem Giroud, který si dvě branky rozdělil do obou poločasů. V úvodu druhého dějství ještě skóroval Krunič, v nastavení pečetil výsledek Messias. Úřadující rakouský šampion se alespoň představí ve vyřazovací fázi Evropské ligy.

Útočník AC Milán Olivier Giroud se raduje z gólu proti Salcburku.

Chelsea už před posledním kolem měla jisté prvenství ve skupině E. S Dinamem Záhřeb od sedmé minuty po gólu Petkoviče prohrávala, Sterling se Zakariou však v rozmezí 18. až 30. minuty strhli vedení na stranu londýnského týmu. "Blues" zvítězili v Lize mistrů počtvrté za sebou a oplatili chorvatskému celku prohru 0:1 na jeho hřišti.

Šachtar musel ve Varšavě, kde kvůli válce na Ukrajině hraje domácí pohárové zápasy, Lipsko porazit, aby si vybojoval start mezi 16 nejlepšími celky soutěže. Na výhru 4:1 z Německa však nenavázal.

Už v 10. minutě poslal hosty do vedení Nkunku. Po změně stran postupně navýšili náskok Silva a Szoboszlai, vlastní gól si dal Bondar. "Rudí býci" si potřetí v historii zajistili start v osmifinále Ligy mistrů. Šachtar čeká vyřazovací část Evropské ligy.

Fanoušci Maccabi Haifa během duelu s Benficou.

Skupinu F ovládl obhájce trofeje Real Madrid, který rozdrtil Celtic Glasgow 5:1. V souboji dvou úřadujících ligových šampionů vedl "Bílý balet" po 21 minutách už 2:0. Oba góly padly z penalt. První proměnil Modrič, druhou Rodrygo. Ve druhé půli se mezi střelce zapsali Asensio, Vinícius Júnior a Valverde, debakl Celtiku zmírnil Jota. Skotský celek skončil ve skupině poslední se dvěma body.

K drtivému triumfu Benfiky v Izraeli pomohli i bývalí slávisté. Útočník Musa vstřelil gól, obránce Bah si připsal dvě asistence. Benfica i PSG získaly shodně 14 bodů za čtyři výhry a dvě remízy a dosáhly i stejného skóre (16:7). Oba jejich vzájemné duely navíc skončily 1:1. Ve prospěch portugalského celku tak rozhodl větší počet branek vstřelených venku.

Hráč Manchesteru City Rico Lewis dává gól proti Seville.

Vítězství Pařížanů nad Juventusem zařídil Mbappé a Mendes. "Starou dámu" čeká Evropská liga.

Manchester City si poradil po obratu se Sevillou 3:1. Všechny zásahy si domácí nechali do druhé půli, v níž skórovali Lewis, Álvarez a Mahriz. Kodaň remizovala doma s Dortmundem 1:1.

Losování osmifinálových dvojic se uskuteční v pondělí.

Závěrečné 6. kolo fotbalové Ligy mistrů:
Skupina E:
Chelsea - Dinamo Záhřeb 2:1 (2:1)
Branky: 18. Sterling, 30. Zakaria - 7. Petkovič. Rozhodčí: Letexier (Fr.).
AC Milán - Salcburk 4:0 (1:0)
Branky: 14. a 57. Giroud, 46. Krunič, 90.+1 Messias. Rozhodčí: Lahoz (Šp.).
1.Chelsea641110:413
2.AC Milán631212:710
3.Salcburk61325:96
4.Dinamo Záhřeb61144:114
Skupina F:
Real Madrid - Celtic Glasgow 5:1 (2:0)
Branky: 6. Modrič z pen., 21. Rodrygo z pen., 51. Asensio, 61. Vinícius Júnior, 71. Valverde - 84. Jota. Rozhodčí: Frappartová (Fr.).
Hráno ve Varšavě: Šachtar Doněck - Lipsko 0:4 (0:1)
Branky: 10. Nkunku, 50. Silva, 62. Szoboszlai, 68. vlastní Bondar. Rozhodčí: Oliver (Angl.).
1.Real Madrid641115:613
2.Lipsko640213:912
3.Šachtar Doněck61328:106
4.Celtic Glasgow60244:152
Skupina G:
Manchester City - FC Sevilla 3:1 (0:1)
Branky: 52. Lewis, 73. Álvarez, 83. Mahriz - 31. Mir. Rozhodčí: Grinfeld (Izr.).
FC Kodaň - Borussia Dortmund 1:1 (1:1)
Branky: 41. Haraldsson - 23. Hazard. Rozhodčí: Aghajev (Ázerb.).
1.Manchester City642014:214
2.Dortmund623110:59
3.FC Sevilla61236:125
4.FC Kodaň60331:123
Skupina H:
Juventus Turín - Paris St. Germain 1:2 (1:1)
Branky: 39. Bonucci - 13. Mbappé, 69. Mendes. Rozhodčí: Del Cerro (Šp.).
Maccabi Haifa - Benfica Lisabon 1:6 (1:1)
Branky: 26. Chery z pen. - 20. Ramos, 59. Musa, 69. Grimaldo, 73. Rafa Silva, 88. Araújo, 90.+2 Joao Mário. Rozhodčí: Taylor (Angl.).