Guardiolův vzteklý úlet s rozhodčím: Nadávky místo oslav, pak komická omluva

15. 9. 2022 9:26

Místo aby se radoval z fantastického obratu svého týmu a slavil výhru, pustil se do ostré výměny slov s hlavním rozhodčím. Kouč Manchesteru City Pep Guardiola po vítězství ve středečním duelu Ligy mistrů s Dortmundem 2:1 předvedl po závěrečném hvizdu impulzivní výlev, který měl až trochu komické vyústění.

Kouč Manchesteru City Pep Guardiola dostává od rozhodčího Daniela Orsata žlutou kartu. Foto: Jason Cairnduff, Reuters

City byli většinu zápasu proti Dortmundu marní, navíc až do 80. minuty prohrávali po brance Juda Bellinghama. V rozmezí čtyř minut se pak ale nádherně trefili John Stones a Erling Haaland a na Etihad Stadium už se jásalo.

O to více překvapilo, že po závěrečném hvizdu si to Guardiola nasupeně zamířil za rozhodčím Danielem Orsatem a cosi mu začal vztekle vytýkat. Podle anglických médií měl k sudímu pronést i vulgární „f*ck off".

Za to si vykoledoval žlutou kartu. Španělský kouč si ihned uvědomil, že přestřelil a začal sudího objímat. Následně kráčel pryč, ale nedalo mu to, a po pár krocích se otočil a znovu zamířil k rozhodčímu. Debata pokračovala, i když už v mnohem poklidnějším tónu.

Ani na pozápasové tiskové konferenci nebyl Guardiola s děním na hřišti zrovna spokojen. „Zase jsme to zachraňovali v závěru, to se mi nelíbí. Nehráli jsme vůbec dobře, chyběla nám agresivita. Obraz hry se změnil až po vystřídání," zlobil se.

Fanoušky na sociálních sítích každopádně Guardiolův úlet s rozhodčím vesměs dobře pobavil.