Brazílie - Tunisko 5:1 Brazilští fotbalisté si v poslední přípravě před MS pořádně zastříleli

Brazilští fotbalisté v posledním přípravném utkání před listopadovým mistrovství světa deklasovali v Paříži dalšího účastníka finálového turnaje v Kataru Tunisko 5:1. Dva góly dal Rafinha, po jednom přidali Richarlison, z penalty Neymar a ve druhém poločase Pedro. Úspěšným střelcem afrického týmu byl Montassar Talbi, který v 18. minutě vyrovnal na průběžných 1:1. Tunisané odehráli celý druhý poločas v oslabení po vyloučení Dylana Bronna.

Brazilec Pedro (vlevo) a Neymar se radují z gólu proti Tunisku.

V průběhu utkání se odehrál incident s možným rasistickým podtextem. Směrem k Richarlisonovi přiletěl při oslavách jeho gólu z hlediště banán, brazilského útočníka nicméně minul.

Brazilci vyhráli sedmý mezistátní zápas za sebou. Na šampionátu v Kataru se na přelomu listopadu a prosince utkají se Srbskem, Švýcarskem a Kamerunem. Tunisané budou mít za soupeře Dánsko, Austrálii a obhájce titulu z Francie.

Přípravná fotbalová utkání účastníků MS:
Soul: Korea - Kamerun 1:0 (1:0)
Branka: 35. Son Hung-min.
Düsseldorf: Ekvádor - Japonsko 0:0
Suwon: Uzbekistán - Kostarika 1:2 (1:0)
Branky: 25. Šomurodov - 90.+2 Hernández, 90.+4 Waston.
Vídeň: Írán - Senegal 1:1 (0:0)
Branky: 64. Azmún - 55. vlastní Púralígandží.
Paříž: Brazílie - Tunisko 5:1 (4:1)
Branky: 11. a 40. Raphinha, 19. Richarlison, 29. Neymar z pen., 74. Pedro - 18. Talbi. ČK: 42. Bronn (Tun.).
Sevilla: Paraguay - Maroko 0:0.