Lille - PSG 1:5Fotbalisté PSG ve francouzské lize nasázeli rivalovi pět branek

Fotbalisté Paris St. Germain vyhráli ve 23. kole francouzské ligy na hřišti úřadujícího mistra Lille vysoko 5:1. Gólem a asistencí přispěl k výhře hostů hvězdný Argentinec Lionel Messi a dva góly vstřelil záložník Danilo.

Nadšená hvězda PSG - Lionel Messi.

Pařížané otevřeli skóre v 10. minutě, kdy Danilo využil zaváhání brankáře Grbiče. Po necelé půlhodině hry vyrovnal Botman, ale o čtyři minuty později po Messiho rohu vrátil hostům vedení Kimpembe. Sám Messi poté do konce poločasu zařídil PSG dvoubrankový náskok. Čtyřiatřicetiletý rodák z Rosaria skóroval v každém kalendářním roce od roku 2005.

Ve druhém poločase se trefil opět Danilo a po krásné střele z dálky i Mbappé. Mužstvo trenéra Pochettina neprohrálo už 14 kol a na druhý Olympique Marseille má náskok 13 bodů. Lille zůstalo jedenácté.

Francouzská fotbalová liga - 23. kolo:
Lorient - Lens 2:0 (43. Soumano, 76. Koné)
Remeš - Bordeaux 5:0 (46. a 76. Munetsi, 40. Ekitike, 59. Matusiwa, 62. Faes)
Nice - Clermont 0:1 (77. Rashani)
Štrasburk - Nantes 1:0 (74. Liénard)
Troyes - Mety 0:0
Rennes - Brest 2:0 (20. Laborde, 90. Terrier)
Lille - Paris St. Germain 1:5 (28. Botman - 10. a 51. Danilo, 32. Kimpembe, 38. Messi, 67. Mbappé)