Lyon - Marseille 2:1Lyon v utkání, které na podzim přerušilo řádění fanoušků, porazil Marseille

Fotbalisté Lyonu v dohrávce 14. kola francouzské ligy porazili po obratu 2:1 Marseille. Utkání se původně mělo uskutečnit už v listopadu, ale kvůli řádění fanoušků domácího Lyonu se nedohrálo.

Hned v úvodu totiž trefila hostujícího Dmitriho Payeta do hlavy plastová lahev hozená z hlediště a rozhodčí utkání předčasně ukončil. Lyon kvůli tomu přišel v tabulce o jeden bod a disciplinární komise zároveň nařídila duel dohrát bez diváků.

Před prázdnými tribunami po rohovém kopu Payeta poslal Marseille do vedení Matteo Guendouzi, ale Lyon po přestávce dvěma góly skóre otočil. V 76. minutě vyrovnal Xherdan Shaqiri a minutu před koncem rozhodl Moussa Dembélé.

Lyon si připsal třetí vítězství za sebou a v tabulce mu patří sedmé místo. Marseille utrpělo teprve druhou porážku v posledních 14 zápasech a na třetí příčce ztrácí dva body na druhé Nice. První je s náskokem 11 bodů Paris St. Germain.