Drsné scény ve Francii. Utkání se neodehrálo, fanoušci zranili trenéra

Zápas 10. kola francouzské fotbalové ligy Marseille - Lyon se dnes neodehrál kvůli útoku domácích fanoušků na autobus hostů, při němž byl zraněn trenér Fabio Grosso. Italský kouč Lyonu utrpěl krvavé zranění v obličeji, rozhodčí utkání odvolal krátce před výkopem.

Fanoušci Lyonu se snaží přelézt plot.

Podle médií napadli fanoušci Marseille autobus Olympique při cestě na Stade Vélodrome a házeli po něm kameny. Při útoku utrpěl zranění v obličeji trenér Grosso, jenž si při příchodu na stadion zakrýval tvář rukama pokrytýma krví. Na sociálních sítích se pak objevily záběry jeho zranění, z nich nejvážněji vypadala tržná rána nad levým okem.

„Měl ve tváři sklo. Jsem hodně naštvaný, hráči i trenér se na zápas připravovali a také fanoušci se na něj těšili,“ uvedl prezident Lyonu John Textor. Navzdory ataku byli podle něj jeho hráči připraveni zápas odehrát. „Nežádali jsme o zrušení zápasu. Byli jsme připraveni nastoupit. Rozhodnutí nebylo na nás, protože se to stalo mimo stadion. Souhlasíme s rozhodnutím sudího,“ dodal.

Paris St. Germain zvítězil v Brestu 3:2, minutu před koncem řádné hrací doby rozhodl svým druhým gólem Kylian Mbappé. Tým PSG je o bod druhý za Nice. Brest přišel o domácí neporazitelnost, počtvrté za sebou nevyhrál a je šestý.

Obhájci titulu si vybudovali dvoubrankový náskok už po půl hodině hry. Trefili se Zaire-Emery a Mbappé. Čtyřiadvacetiletý mistr světa s Francií pokořil metu 250 klubových gólů, z čehož 27 vstřelil za Monako a 223 v dresu PSG.

Domácí dokázali srovnat krok. Dvě minuty před přestávkou se prosadil Mounié a sedm minut po pauze vyrovnal Le Douaron. Pařížané dostali v 89. minutě příležitost srovnat z pokutového kopu po Brassierově faulu. Penaltu si vzal Mbappé, a přestože neproměnil, z dorážky zajistil PSG tříbodový zisk.

Francouzská fotbalová liga - 10. kolo:
Brest - Paris St. Germain 2:3 (43. Mounié, 52. Le Douaron - 28. a 89. Mbappé, 16. Zaire-Emery),
Lille - Monako 2:0 (32. Cavaleiro, 42. Diakité)
Mety - Le Havre 0:0
Montpellier - Toulouse 3:0 (13. a 73. Adams, 64. Fayad),
Rennes - Štrasburk 1:1 (23. Truffert - 81. Mothiba)
20:45 Marseille - Lyon