PSG - Angers 2:0Messi se poprvé od triumfu na MS trefil v lize

Lionel Messi v prvním zápase po argentinském triumfu na mistrovství světa zpečetil ve francouzské lize gólem výhru fotbalistů Paris St. Germain nad Angers 2:0. Obhájci titulu díky tomu zvýšili svůj náskok v čele tabulky na šest bodů. Druhý Lens jen remizoval 2:2 s předposledním Štrasburkem.

Útočník PSG Lionel Messi během utkání s Angers.

Messi měl po vítězství na šampionátu v Kataru dva týdny dovolenou a minulý týden v pohárovém utkání s Chateauroux ještě nenastoupil.

Za vřelé přijetí v Parku princů se fanouškům odvděčil osmým gólem v sezoně, kterým v 72. minutě upravil na konečných 2:0. První gól PSG dal v páté minutě dvacetiletý Hugo Ekitike, který skóroval v třetím zápase po sobě.

Francouzská fotbalová liga - 18. kolo:
Ajaccio - Remeš 0:1 (3. Munetsi)
Auxerre - Toulouse 0:5 (4. Chaibi, 33. Rouault, 41. Van den Boomen z pen., 75. Abuchlál, 88. Dallinga)
Brest - Lille 0:0, Clermont - Rennes 2:1 (31. Kyei, 90.+5 Gastien - 74. Kalimuendo)
Nantes - Lyon 0:0
Lorient - Monako 2:2 (75. Ouattara, 77. Moffi - 61. Embolo, 90.+3 Ben Yedder)
Nice - Montpellier 6:1 (15. a 56. Pépé, 82. a 85. Barkley, 35. Thuram, 75. Delort - 80. Savanier)
Paris St. Germain - Angers 2:0 (5. Ekitike, 72. Messi)
Štrasburk - Lens 2:2 (13. Prcič, 16. Gameiro - 11. Claude-Maurice, 33. Openda), Troyes - Marseille 0:2 (10. Mbemba, 46. Veretout).