Clermont - Lens 0:4Nejrychlejší hattrick v historii francouzské ligy! Openda nepotřeboval ani pět minut

Belgický fotbalový útočník Lois Openda se stal autorem nejrychlejšího hattricku v historii francouzské ligy. Tři góly nasázel v nedělním 27. kole za čtyři minuty a 30 sekund a byl strůjcem vítězství Lensu 4:0 na hřišti Clermondu.

Útočník Lens Lois Openda v zápase na hřišti Clermontu.

Belgický reprezentant překonal brankáře třikrát v rozmezí 30. až 34. minuty. O čtyři sekundy pokořil dosavadní rekord Matta Moussiloua z dubna 2005. Moussilou se tehdy v dresu Lille prosadil proti Istres.

Openda, který si navíc připsal i asistenci u poslední gólu zápasu, se nyní s dvanácti brankami dělí v tabulce střelců o desáté místo. Na gólový zápis přitom čekal osm ligových a celkem jedenáct soutěžních duelů.

Fotbalisté druhé Marseille remizovali na svém hřišti se Štrasburkem 2:2. Domácí hráli od 29. minuty bez vyloučeného Balerdiho, přesto se dostali do dvougólového vedení po brankách Mbemby a Sáncheze, který proměněnou penaltou odstartoval závěrečnou čtvrthodinu. Štrasburk dokázal vyrovnat díky dvěma trefám v 88. a 89. minutě záložníka Aholoua. Marseille ztrácí na vedoucí PSG 10 bodů, Štrasburk opustil sestupové pásmo.

Francouzská fotbalová liga - 27. kolo:
Clermont - Lens 0:4 (30., 33. a 34. Openda, 76. Claude-Maurice)
Ajaccio - Montpellier 0:1 (69. Wahi)
Angers - Toulouse 0:2 (37. Desler, 46. Dallinga)
Lorient - Troyes 2:0 (8. Dieng, 90.+2 Diarra)
Nantes - Nice 2:2 (31. Sissoko, 88. Mostafa Mohamed - 5. Moffi, 71. Ndayishimiye)
Monako - Remeš 0:1 (51. Balogun)
Marseille - Štrasburk 2:2 (49. Mbemba, 76. Sánchez z pen. - 88. a 89. Aholou).