Mali a Tunis v semifinále mistrovství Afriky

Fotbalisté Mali rozhodli v koncovkách obou poločasů o svém postupu přes Guineu do semifinále afrického šampionátu. Druhými semifinalisty se stali domácí Tunisané, kteří porazili stříbrné medailisty z uplynulého šampionátu Senegalce 1:0.

Favorizované Mali po čtvrthodině hry prohrávalo po brance Pascala Feindouna, ale v druhé nastavené minutě první půle Frederic Kanoute vyrovnal a v nastaveném čase na konci druhého poločasu Mahamadou Diarra rozhodl po hrubce gólmana Kemoka Camary.

Tomu přes prsty přepadl míč po dalekonosné střele maliského kapitána a ke zděšení guinejských hráčů pomalu zapadl za brankovou čáru. Kanoute předtím také využil chybu soupeře, obral o míč obránce Schumana Baha a Camaru přeloboval. Pro hráče Tottenhamu to byl už čtvrtý gól na turnaji.

O postup do finále se Mali utká s vítězem nedělního semifinále Maroko - Alžírsko.

Dýmovnice přerušily zápas

Jedinou branku v utkání Tuniska se Senegalem dal v 65. minutě Mnari. V semifinále se Tunisané utkají buď s Kamerunci, nebo s Nigerijci, kteří spolu změří síly v neděli.

Zápas Tuniska se Senegalem musel být na deset minut přerušen poté, co se na stadiónu nahromadil kouř z dýmovnic.