Lvíčata smetla v přáteláku Hradec Králové

Česká fotbalová reprezentace do 21 let porazila v modelovém přípravném utkání prvoligový Hradec Králové 4:1. Pod výhru „Lvíčat“ se dvěma góly podepsal útočník Václav Sejk.

Ilustrační foto.

Výběr trenéra Jana Suchopárka se ujal vedení v 11. minutě po vlastní brance Horáka. V závěru prvního poločasu vyrovnal Ševčík. Jednadvacítka rozhodla o triumfu po změně stran třemi trefami. Nejprve se z penalty prosadil Sejk a poté při debutu v dresu „Lvíčat“ Kronus. Poslední slovo měl na konci utkání opět sparťanský útočník Sejk.

Mladí reprezentanti se ideálně naladili na pondělní přípravný duel s hostitelem mistrovství Evropy 2025 Slovenskem, které přivítají rovněž v Hradci Králové. Suchopárkovi svěřenci mají za sebou nevydařený vstup do kvalifikace o postup na evropský šampionát. V úvodních třech zápasech nedokázali zvítězit a se dvěma body jsou na předposledním místě. Ve skupině I se opět představí až v březnu v domácím souboji s Islandem, na jehož hřišti prohráli 1:2.

Modelové přípravné utkání:
Hradec Králové - Česko "21" 1:4 (1:1)
Branky: 44. Ševčík - 55. z pen. a 85. Sejk, 11. vlastní Horák, 58. Kronus.
I. poločas: Horníček - Černák, Endl, Prebsl, Labík - Icha, Křišťan - Šubert, Tkáč, Kabongo - Alijagič.
II. poločas: Kinský - Černák, Kadlec, Endl, Koželuh - Vydra, Křišťan - Kronus, Sejk, Višinský - Vecheta. Trenér: Suchopárek.