Argentina - Uruguay 3:0Messi vedl Argentinu k další výhře, Brazílie v kvalifikaci MS poprvé ztratila

Barranquilla

Vítězná série fotbalistů Brazílie v kvalifikaci mistrovství světa po devíti zápasech skončila. V Kolumbii uhráli Brazilci jen bezbrankovou remízu, bez porážky ale i nadále vedou tabulku jihoamerické zóny CONMEBOL. Druhá Argentina, která dosud rovněž neprohrála, snížila po vítězství 3:0 nad Uruguayí náskok rivalů na šest bodů.

Lionel Messi (vlevo) v souboji s Matiasem Vinou z Uruguaye.

Skóre v Buenos Aires otevřel v závěru prvního poločasu šťastnou trefou Lionel Messi. Jeho centr do šestnáctky minul jak útočník Nicolás González tak brankář Fernando Muslera a míč zapadl do branky. O šest minut později zvýšil na 2:0 po dorážce neproměněné šance Lautara Martíneze Rodrigo de Paul. Martínez si spravil chuť po přestávce, kdy pečetil skóre na 3:0.

"Odehráli jsme skvělý zápas. Všechno fungovalo perfektně," pochvaloval si Messi, jak jeho tým přestál úvodní nápor hostů. "Uruguay vyčkává a vytváří nebezpečné situace. Jakmile jsme ale dali první gól, začali jsme mít víc prostoru a další branky přišly," dodal.

Třetí místo v tabulce patří Ekvádoru, který nečekaně podlehl poslední Venezuele 1:2. Stejně bodů má i čtvrtá Uruguay, pro niž v Argentině po osmi zápasech skončila série bez porážky. Pátá je Kolumbie, která naopak pod vedením trenéra Reinalda Ruedy neprohrála už sedm utkání v řadě.

Přímý postup na šampionát v Kataru v příštím roce si zajistí první čtyři týmy tabulky jihoamerické části kvalifikace, pátý čeká baráž.