Španělská fotbalová dvacítka končí na MS. Uruguay ji popravila gólem v prodloužení

Bursa

Favorizovaní španělští fotbalisté vypadli na mistrovství světa hráčů do 20 let ve čtvrtfinále po prohře 0:1 s Uruguayí po prodloužení. Mladé reprezentanty země úřadujících světových i evropských šampiónů vyřadil ve 103. minutě 196 centimetrů vysoký útočník Felipe Avenatti, který pět minut po příchodu na hřiště vstřelil hlavou jediný gól zápasu v tureckém Burse.

Španělská "dvacítka" inkasuje ve 103. minutě čtvrtfinálového utkání MS 20 s Uruguayí rozhodující branku.

„O tom se mi ani nesnilo, že přijdu v prodloužení a dám vítězný gól zrovna proti Španělsku," uvedl hrdina zápasu Avenatti.

Zatímco španělská jednadvacítka nedávno na evropském šampionátu v Izraeli obhájila zlaté medaile, hráčům do 20 let světový titul opět unikl. Naposledy ho získali v roce 1999. Základní skupinou přitom prošli hladce a jako jediní neztratili ani bod.

Uruguay nastoupí v semifinále proti lepšímu z dvojice Irák - Korea. Druhý známý semifinalista Francie, která v sobotu rozstřílela Uzbekistán 4:0, bude hrát s vítězem duelu mezi Ghanou a Chile.