HODNOCENÍ: Útočníci proti Arménii propadli, nejhorší známku dostal Kozák

Pocity zmaru zůstaly po pátečním duelu kvalifikace o postup na mistrovství světa v Brazílii, v němž čeští fotbalisté nedokázali na domácí půdě splnit roli favorita a podlehli Arménii 1:2. V hodnocení Sport.cz a Práva je zahrnuto všech čtrnáct hráčů, kteří zasáhli do hry a nejhorší známku - ostudnou pětku - si odnesl útočník Libor Kozák.

Útočník Libor Kozák v utkání proti Arménii.

Hráči jsou hodnoceni podle školní stupnice od 1 do 5.

Petr Čech
Česko
Hned v úvodu zápasu vyškolil drzou kličkou jednu z hvězd soupeře Movsisjana. Během první půle práci neměl, přesto z jediné střely na branku inkasoval. Mkrtčjan to trefil parádně, to se chytat nedalo. Ve druhé půli podržel při šanci Movsisjana, při pohotovém zákroku před druhým gólem se od něj míč nešťastně odrazil zpět ke střílejícímu Kazarjanovi a od jeho hlavy do branky.
2
Theodor Gebre Selassie
Česko
Z obránců v úvodu nejaktivnější směrem dopředu, ale soupeř jeho centry před branku poměrně rychle přečetl. Rychlý průnik předvedl hned na začátku zápasu, během první půle akci po pravé straně několikrát zopakoval. Po pauze hodně kazil.
4
Tomáš Sivok
Česko
Ze stoperské dvojice ten jistější, obranu celkem spolehlivě řídil. Ve 22. minutě moc nechybělo, aby se zapsal mezi střelce, ale radost mu překazil gólman. Jistý ve hře hlavou, nic nevymýšlel a míče rychle rozehrával.
2
Michal Kadlec
Česko
Začátek sezóny má jako na houpačce. Proti Arménii sice třetí penaltu v rozmezí pár týdnů nezavinil, ale přesto udělal hrubku, která předcházela prvnímu gólu. Pak si trochu přestal věřit.
4
David Limberský
FC Viktoria Plzeň
V klubu si na postu levého obránce dovolí víc. V úvodu zápasu předvedl jeden nebojácný průnik středem, ale jinak se spíš věnoval defenzívě. Občas se nevyvaroval zbytečné chyby. Ve 25. minutě dostal žlutou kartu.
3
Josef Hušbauer
AC Sparta Praha
Jedno z nejpříjemnějších překvapení. V záloze nastoupil víc zprava, což není zrovna jeho post, ale často se stahoval do středu a svůj kvalifikační debut v základu zvládl výborně. Nebál se hrát, rozděloval míče, ve 42. minutě mířil levačkou lehce nad. Potvrdil formu z klubu.
2
Tomáš Rosický
Česko
Řídil hru, s přispěním Harojana dal ve druhé půli důležitý gól. Ale jinak se k zakončení moc nedostával. Spíš se snažil rozdělovat míče, jenže do zatažené obrany soupeře se to často nedařilo. Po půlhodině na něj byl faul a vypadalo to, že není zcela fit.
2
Jaroslav Plašil
Česko
V reprezentaci už poslední dobou hraje jako štítový záložník, jehož hlavní doménou je defenzíva. Zahrával skoro všechny standardky, ale to byla velká bída, nic se z nich neurodilo. Dopředu zkazil spoustu přihrávek, při vystřídání všech tří hráčů mu hodně docházely síly.
3
Petr Jiráček
Česko
Kdyby dal v 11. minutě tutovku po centru Gebre Selassieho, mohl být za hrdinu. Jenže z malého vápna překopl bránu. Neustále se z levé strany snažil centrovat před branku, pro soupeře znamenal nebezpečí. Jeho střídání bylo poměrně překvapivé.
2
Libor Kozák
SS Lazio Řím
Jestli se na tenhle zápas díval někdo v jeho novém působišti Aston Ville, asi si musel položit otázku, jestli je to ta posila za 7 miliónů liber. S Rabušicem si překáželi, motali se oba uprostřed a za celý zápas se nedostal do šance. Největší zklamání.
5
Michael Rabušic
FC Slovan Liberec
Velký debut, ale ve finále to bylo velké zklamání. Šance měl, mezi střelce se mohl zapsat hned dvakrát. Jenže v první i druhé půli tutovky zazdil. Jejich spolupráce s Kozákem na hrotu vůbec nefungovala, oba byli zralí na vystřídání ve 35. minutě.
4
Václav Kadlec
Měl oživit hru na hrotu, ale prakticky k ničemu se nedostal. Od spoluhráčů nedostal kloudnou přihrávku.
4
Ondřej Vaněk
FK Baumit Jablonec
Jeho nasazení do hry bylo poměrně nečekané a i trochu nepochopitelné.
4
Marek Suchý
Česko
Nebylo pro něj jednoduché naskočit do rozjetého zápasu. Hned se zapojil do defenzívy, v nastavení nezabránil druhé inkasované brance.