Zaskvěli se jen Barák s Krmenčíkem, zklamáním Bořil. Svůj den neměl ani Darida

Baku

Po třech zápasech bez výhry přišla konečně radost, ale i tak to při vydřeném vítězství 2:1 v Baku nad Ázerbájdžánem, který už byl stejně jako Jarolímův fotbalový výběr bez šance na postup z kvalifikační skupiny, v českém týmu skřípalo. V hodnocení Sport.cz si proto nikdo z vítězů nejvyšší ohodnocení nevysloužil, dvojku dostali brankář Jiří Pavlenka, Pavel Kadeřábek, střelec vítězného gólu Antonín Barák a útočný hrot Michael Krmenčík. Známkuje se jako ve škole, nejlepší jednička, nejhorší pětka.

Antonín Barák (vpravo) se spoluhráči oslavuje gól proti Ázerbájdžánu.

Tomáš Souček a Jan Kliment nebyli hodnoceni, hráli příliš krátce.

Jiří Pavlenka
FC Baník Ostrava
Skvostně lapil po obrátce tutovku Šejdajeva, proti pokutovému kopu neměl nárok.
2
Pavel Kadeřábek
AC Sparta Praha
V úvodu si vybral slabší chvilku při krytí Nazarova. Tradičně neúnavný při podpoře ofenzívy, dostal se do jedné velké šance, kterou nevyužil.
2
Jakub Brabec
Defenzivní úkoly plnil s přehledem, jistý v soubojích.
3
Marek Suchý
Česko
Byť si jednou před přestávkou pomohl faulem, byl pilířem české defenzívy.
3
Jan Bořil
FK Mladá Boleslav
Zůstal daleko za výkony, které předvádí ve Slavii. V ofenzívě nulový, při plnění defenzivních úkolů nepřesvědčivý.
5
Vladimír Darida
FC Viktoria Plzeň
Duel v Baku se stálici Herthy nevydařil. Nebývalé množství ztrát odčinil centrem na gól Baráka. Vyloženou šanci v 74. minutě zazdil.
4
Josef Hušbauer
Uvedl se skvostným centrem na Krmenčíka, ale postupně jeho výkon upadal. Nicméně ani on se nebál hrát a přihrávkami se snažil zvednout český výkon.
3
Jan Kopic
FK Jablonec
S klidem využil gólovou dorážku, do přestávky měl několik velmi dobrých přihrávek. Po obrátce se do hry prakticky nedostal.
3
Antonín Barák
1. FK Příbram
Snažil se vzít odpovědnost na svá bedra. Hodně aktivní, nebál se hrát. Založil první gólovou akci, centr Daridy proměnil parádně.
2
Jakub Jankto
Plnit defenzivní úkoly se mu příliš nechtělo, ale v ofenzivě byl nebezpečný. Třikrát byl blízko gólu, po jeho střele šlo Česko do vedení. Po přestávce jeho výkon uvadal.
3
Michael Krmenčík
Byť gól nevstřelil, patřil k nejlepším. První půli orámoval nebezpečnými hlavičkami, po obrátce se statečně rval s obranou domácích a připravil velmi nebezpečnou pozici pro Daridu.