SAE - Austrálie 1:2Austrálie si zahraje s Peru o postup na světový šampionát

Fotbalisté Austrálie porazili v play off asijské kvalifikace 2:1 Spojené arabské emiráty a drží šancí na pátou účast na mistrovství světa v řadě. O postup na turnaj v Kataru se utkají v pondělí s Peru. Hrát se bude znovu na neutrální půdě v katarském Rajjánu.

Australan Jackson Irvine oslavuje gól v kvalifikačním utkání o postup na MS proti SAE.

Austrálii poslal do vedení v 53. minutě Irvine, o čtyři minuty později ale srovnal Canedo. Zápas ve prospěch favorita nakonec zlomil v 84. minutě záložník Hrustic. Spojené arabské emiráty historicky druhou účast na závěrečném turnaji nepřidají.

Světový šampionát zatím zná 30 z 32 účastníků. Kromě souboje Austrálie - Peru se příští týden v Rajjánu utkají o zbývající postupové místo také Nový Zéland s Kostarikou.