Řecko - Španělsko 0:1Portugalsko a Španělsko se před závěrem kvalifikace posunuly do čela skupin

Fotbalisté Portugalska pouze remizovali v kvalifikaci mistrovství světa 0:0 v Irsku, přesto se posunuli do čela skupiny A. Švédsko překvapivě podlehlo 0:2 Gruzii a ztratilo první místo ve skupině B, na které se výhrou 1:0 v Řecku dostalo Španělsko. Německo doma deklasovalo 9:0 oslabené Lichtenštejnsko. Přímo na turnaj do Kataru postupují pouze vítězové skupin, druhé týmy čeká baráž.

V souboji o míč Řek Andreas Buchalakis (vlevo) a Španěl José Luis Gáya.

Kapitán Portugalska a nejlepší reprezentační střelec historie Cristiano Ronaldo nasázel v posledních třech kvalifikačních utkáních šest branek, tentokrát ale i on vyšel naprázdno. I bezbranková remíza však dává jeho týmu výhodu před rozhodujícím domácím duelem s druhým Srbskem, k udržení postupové příčky bude Portugalsku vzhledem k lepšímu skóre opět stačit jen bod. Nebude u toho ale stoper Pepe, neboť byl proti Irsku v 82. minutě vyloučen.

Oba góly zápasu Gruzie - Švédsko vstřelil záložník Kazaně Kviča Kvaracchelija, prosadil se v 61. a 78. minutě. Seveřanům nepomohl ani hvězdný útočník Zlatan Ibrahimovic, který neskóroval ani ve svém třetím utkání po březnovém návratu do reprezentace.

Portugalský kanonýr Cristiano Ronaldo se tentokrát gólově neprosadil.

Zaváhání konkurenta využilo Španělsko a před rozhodujícím vzájemným zápasem se posunulo o bod do čela skupiny. Tři body ze hřiště Řecka zajistil favoritovi z penalty Pablo Sarabia a ukončil tak španělské trápení z pokutových kopů - posledních pět hráči La Roja neproměnili.

Švédský útočník Zlatan Ibrahimovic v utkání s Gruzií.

Stoprocentní bilanci ve skupině J udrželo Německo. Jistý účastník MS si s přehledem poradil s Lichtenštejnskem, které hrálo od deváté minuty po Hoferově vyloučení v oslabení. Němci vedli už v 23. minutě o čtyři branky, dvě trefy v utkání zaznamenali Sané a Müller. Trenér Flick vyhrál jako první kouč u německé reprezentace úvodních šest zápasů ve funkci.

O druhou příčku přišlo Rumunsko, za které nastoupili při bezbrankové remíze s Islandem i sparťan Nita a slávista Stanciu. O bod před Rumunsko se posunula Severní Makedonie jasnou výhrou 5:0 v Arménii. Hattrickem se blýskl Enis Bardhi a jeho týmu stačí porazit v posledním utkání Island a zajistí si barážovou příčku.

Rusko deklasovalo na svém hřišti 6:0 outsidera skupiny Kypr, třetím kvalifikovaným týmem na šampionát v Kataru se ale zatím nestalo. Chorvatsko totiž potvrdilo roli favorita na Maltě a rovněž vysokou výhrou 7:1 se udrželo dva body za vedoucím týmem skupiny H, se kterým se v závěrečném utkání střetne doma v přímém souboji o postup.

Kvalifikace MS 2022 ve fotbale:
Skupina A:
Baku: Ázerbájdžán - Lucembursko 1:3 (0:0)
Branky: 86. Salahli - 67. a 90.+1 Rodrigues, 78. S. Thill. ČK: 21. Mutallimov (Ázer.),
Petrohrad: Rusko - Kypr 6:0 (1:0)
Branky: 4. a 87. Jerochin, 55. Smolov, 56. Mostovoj, 62. Sutormin, 82. Zabolotnij.
Ta' Qali: Malta - Chorvatsko 1:7 (1:4)
Branky: 31. vlastní Brozovič - 47. a 64. Majer, 6. Perišič, 22. Čaleta-Car, 39. Pašalič, 45.+2 Modrič, 53. Kramarič.
Trnava: Slovensko - Slovinsko 2:2 (0:1)
Branky: 58. Duda z pen., 74. Strelec - 18. Zajc, 62. Mevlja.
Skupina J:
Jerevan: Arménie - Severní Makedonie 0:5 (0:2)
Branky: 36. a 66. z pen. a 90. z pen. Bardhi, 22. Trajkovski, 79. Ristovski.
Wolfsburg: Německo - Lichtenštejnsko 9:0 (4:0)
Branky: 22. a 49. Sané, 76. a 86. Müller, 11. Gündogan z pen., 20. vlastní Kaufmann, 23. Reus, 81. Baku, 89. vlastní Göppel. ČK: 9. Hofer (Licht.)
Bukurešť: Rumunsko - Island 0:0